جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

ثبت 447 مرکز قرآنی در مازندران- برگزاری 3187 کلاس قرآنی - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت 447 مرکز قرآنی در مازندران- برگزاری 3187 کلاس قرآنی

حجت الاسلام ناصر شکریان  در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در ارزشیابی و اعطای مدرک تخصصی معادل دانشگاهی به حفاظ قرآنی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکنون پنج دوره آزمون با شرکت 300 نفر در مازندران برگزار شد که 50نفر موفق به اخذ مدرک تخصصی حفاظ قرآنی شدند.

وی با گرامیداشت تولد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان افزود: حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای پاسخ قاطع به همه توطئه‌های دشمنان بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با تقدیر از نامزدهای ریاست جمهوری و حامیان آنها در پذیرفتن رای اعتماد مردم بیان داشت: ای کاش این رویه از سال 88 در کشور حاکم می‌شد و نامزدها با پذیرفتن رای مردم به صورت حضوری و صدور بیانیه به نامزد منتخب تبریک گفته و با وی پیمان می‌بستند.

شکریان بیان داشت: سازمان تبلیغات مازندران از نظر کمیت و کیفیت از دفاتر ویژه کشور بوده که از سال 1361 توسط مرحوم آیت‌الله روحانی راه‌اندازی شد.

وی افزود: طی برنامه‌ریزی، در همه شهرستان‌ها به جز عباس‌آباد و میاندرود دارای اداره تبلیغات و در شهرهای کیاسر و بندپی دارای نمایندگی است.

این مسئول بیان داشت: به منظور غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان مازندرانی در ایام تابستان 260 پایگاه بوستان معرفت با حضور مبلغانی از قم از سوی سازمان تبلیغات مازندران در این استان فعال می‌شود.

وی تصریح کرد: تبلیغات اسلامی مازندران در سال 91 در فعالیت‌های امور قرآنی، تشکل‌های دینی، طرح اوقات فراغت، امور فرهنگی و روابط عمومی رتبه برتر کشور را کسب کرده است.

این مسئول تصریح کرد: درزمینه فعالیت قرآنی درآموزش عمومی در سال 91 سازمان تبلیغات مازندران 3 هزار و 187 کلاس آموزشی برگزار کرده است و در آموزش تخصصی که در 50 دوره برگزار شده است بیش از 7 هزار نفر در 26 رشته تخصصی گواهینامه دریافت کردند.

شکریان بیان داشت: سازمان تبلیغات مازندران دارای 447 مرکز و خانه قرآنی مردمی ثبت شده، 80 روحانی مستقر، دو کتابخانه عمومی شهرهای بابل و آمل، 85 کتابخانه روستایی مساجد و شبستان مساجد شهری، سه سالن خدمات اینترنتی تبیان در شهرهای ساری، بابل و چالوس، چهار باب دبیرستان علوم و معارف اسلامی صدرا در شهرهای بابل، ساری و چالوس است.

اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران در بابل مستقر است.