جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

ثبت 33 وقف جدید به ارزش 55 میلیارد ریال در مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

ثبت 33 وقف جدید به ارزش 55 میلیارد ریال در مازندران

ثبت 33 وقف جدید به ارزش 55 میلیارد ریال در مازندران


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران از ثبت 33 وقف جدید به ارزش 55 میلیارد ریال در مازندران خبر داد.

ثبت 33 وقف جدید به ارزش 55 میلیارد ریال در مازندران

حجت‌الاسلام ستار علیزاده صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان ساری گفت: وقف مصداق کامل صدقه، نیکوکاری و خیرخواهی است که با تبلیغات وسیع ارزش‌های آن بیش از پیش به مردم معرفی و یادآوری می‌شود.

وی احیاء موقوفات را امری ضروری برای جامعه دانست و اظهار کرد: سازمان اوقاف موظف است جامعه و مردم را به سمت احیای موقوفات حرکت دهد تا این سنت الهی انجام شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با بیان اینکه وقف بسیاری از نیازهای اجتماعی، فرهنگی، مذهبی، اقتصادی جامعه را برطرف می‌کند، افزود: فرهنگ وقف در جامعه مغفول مانده و همه مردم و مسئولان باید در ترویج فرهنگ وقف تلاش کنند.

این مسئول تصریح کرد: وقف سنت حسنه‌ای است که در تمام دوره‌های تاریخ توسط افراد خیراندیش اجرا می‌شود و مردم باید اهتمام لازم را نسبت به وقف داشته باشند.

علیزاده بر ایجاد وقف‌های جدید برای برطرف کردن مشکلات جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: واقفان خیراندیش در ثبت وقف‌های جدید به نیازهای روز جامعه توجه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه از طریق وقف سعادت و خوشبختی در دنیا و آخرت نصیب انسان می‌شود، اضافه کرد: عمر این دنیا محدود بوده که برای جاودانه شدن باید باقیات و صالحات برای خود بگذاریم که از جمله آن وقف است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران مال و ثروت در دنیا را ناپایدار دانست و تصریح کرد: از طریق وقف می‌توانیم اموال خود را برای دنیا و آخرت ماندگار کنیم.

این مسئول از ثبت 33 وقف جدید به ارزش 55 میلیارد ریال در چهار ماه نخست امسال در مازندران خبر داد و گفت: مساحت این تعداد موقوفات 66 هزار متر مربع است.

علیزاده موقوفات ثبت شده امسال در مازندران را شامل زمین، آپارتمان و منزل مسکونی اعلام کرد و بیان کرد: این موقوفات در جهت ساخت مسجد، ساخت حسینیه، امور فرهنگی، ساخت شبستان، هزینه‌های جاری مسجد و حسینیه، ترویج فرهنگ قرآنی، هزینه‌های عمرانی روستا، کمک به نیازمندان، ساخت مرکز بهداشت و ساخت مرکز قرآنی وقف شده است.

وی با بیان اینکه وقف‌های جدید به سوی نیازهای روز جامعه سوق داده شود، ادامه داد: وقف برای قرآن، ترویج فرهنگ نورانی اهل بیت(ع)، ترویج فرهنگ نماز، ساخت و تجهیز مدارس، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و بیمارستان‌ها می‌تواند از نیازهای روز جامعه باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران وقف را سنت بزرگان دین دانست و گفت: همه مردم و مسئولان باید به ترویج فرهنگ وقف توجه ویژه‌ای داشته باشند.