جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

ثبت پنج وقف جدید در مازندران/ خیمه های معرفت در سواحل برپا شد - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت پنج وقف جدید در مازندران/ خیمه های معرفت در سواحل برپا شد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ستار علیزاده پیش از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران، تعداد وقف های سال گذشته در استان را حدود 60 مورد بیان کرد و گفت: اولین وقف جدید کشور نوروز امسال در مازندران ثبت شده است.

وی از برگزاری طرح آرامش بهاری در 250 بقعه و امامزاده استان خبر داد و گفت: آیین لحظه تحویل سال نو از جمله برنامه های شاخص طرح آرامش بهاری بوده است.

به گفته حجت الاسلام علیزاده، در ایام نوروز، خیمه های معرفت در 25 امامزاده و بقعه استان برنامه ریزی شده بود که به دلیل استقبال مسافران و مهمانان نوروزی به 28 خیمه افزایش یافت.

وی بازدید مهمانان و مسافران خارجی را در ایام نوروز از اماکن متبرکه استان رو به رشد دانست و گفت: یک کاروان 20 نفره از کشور یمن از اجرای طرح آرامش بهاری و بقعه بازسازی شده ناصرالحق بازید کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، برپایی خیمه معرفت در سواحل استان را از جمله برنامه ها اعلام کرد و گفت: این طرح برای اولین بار در کشور در استان اجرا شده است.

وی یادآور شد: در ایام نوروز 150 روحانی و مبلغ از قم و استان به امامزادگان استان اعزام شدند و برپایی ایستگاههای مشاوره وقف و همه واقف باشیم، قرآن بخوانیم و جایزه بگیریم از جمله برنامه ها بوده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با گرامیداشت ایام فاطمیه گفت: سوگواره یاس نبوی در 222 بقعه و همایش رهروان یاس نبوی ویژه بانوان در 35 امامزاده شاخص استان برگزار شد.

حجت الاسلام علیزاده به زیارت 9 میلیون مسافر نوروزی از بقاع متبرکه و امامزادگان استان اشاره و اضافه کرد: سه میلیون مسافر نوروزی از خدمات رفاهی امامزادگان استان بهره مند شدند.