رونق تولید ملی | دوشنبه، ۱ مهر ۱۳۹۸

ثبت وقف یک میلیارد و 500 میلیون ریالی در عباس‌آباد - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت وقف یک میلیارد و 500 میلیون ریالی در عباس‌آباد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران، حجت‌الاسلام نقی پورنوروز از ثبت یک وقف جدید در شهرستان زیراب خبر داد و بیان کرد: این وقف با مشاوره انجام شده در خیمه معرفت طرح آرامش بهاری به ثبت رسیده است.

رئیس اداره اوقاف وامور خیریه سوادکوه و سوادکوه شمالی با اشاره به اینکه زمینی به مساحت یک هزار و 200 متر مربع وقف شده است، افزود: واقف خیراندیش محمد تقی ملکی این زمین را وقف ساخت مسجد کرده است.

پورنوروز به ارزش این موقوفه اشاره کرد و بیان داشت: این زمین به ارزش 400 میلیون ‌ریال به ثبت رسیده است.

در خبر دوم از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران آمده است که حجت‌الاسلام شعبان رضایی از ثبت یک وقف جدید در شهرستان عباس آباد خبر داد و بیان کرد: فرزندان مرحوم محمد خادم دقیقی با حضور در اداره اوقاف عباس آباد یک باب منزل مسکونی خود را وقف کردند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه عباس آباد به مساحت این منزل مسکونی اشاره کرد و بیان داشت: منزل مسکونی فرزندان مرحوم محمد خادم دقیقی به مساحت 155 متر مربع وقف شد.

رضایی با بیان اینکه ارزش این موقوفه بیش از یک میلیارد و 500 میلیون ریال است، افزود: این منزل مسکونی وقف احداث مجتمع فرهنگی و قرآنی امامزاده عبدالوافی کلارآباد شد.

به گزارش فارس، از ابتدای سال تاکنون چهار وقف جدید در استان مازندران به ثبت رسیده است.