جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

ثبت وقف جدید 3 میلیارد ریالی در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت وقف جدید 3 میلیارد ریالی در آمل

حجت‌الاسلام رسول علیخانی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل از ثبت سومین وقف جدید طی حدود سه ماه گذشته از سال‌جاری در این شهرستان خبر داد.

 

وی با بیان اینکه سومین وقف دید این شهرستان زمینی به مساحت 262 متر مربع است، گفت: این زمین منطقه پایین بازار جنب مسجد هدایت در بافت شهری آمل واقع شده که توسط خیر نیک‌اندیش ناصر هادی‌زاده کفاش اهدا شد.

علیخانی با اعلام اینکه پلاک ثبتی این وقف 1221 اصلی و بخش یک حوزه ثبتی آمل است، یادآور شد: این زمین دارای سند مالکیت است.

 

وی با تاکید اینکه طی سال گذشته نیز سه وقف در این شهرستان به ثبت رسید، گفت: نخستین وقف این شهرستان در سال جدید توسط زهرا نیکزاد اهدا شده که جوان‌ترین واقف در مازندران است لقب گرفت.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آمل ادامه داد: این وقف زمینی به مساحت یک‌هزار و 850 هزار متر مربع به ارزش 400 میلیون ریال در روستای اوجاک بخش دابودشت بوده است.

 

علیخانی تصریح کرد: دومین وقف ثبت شده این شهرستان نیز زمینی به مساحت 875 متر مربع به ارزش یک میلیارد و 600 میلیون تومان توسط خیری به نام جمعلی غلامی بوده که در بلوار مطهری، تربیت 20 واقع شده و برای ساخت مسجد و حسینیه اهدا شد.