جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

ثبت اقامت حدود 12 میلیون نفر شب مسافر نوروزی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت اقامت حدود 12 میلیون نفر شب مسافر نوروزی در مازندران

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از ثبت اقامت 11 میلیون و 629 هزار و 68 مسافر نوروزی در این استان خبرداد.

ثبت اقامت حدود 12 میلیون نفر شب مسافر نوروزی در مازندران

مهران حسنی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت که آمار اقامت مسافران نوروزی این استان از 28 اسفند 94 تا پایان روز 13 فروردین 95 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود هفت درصد رشد داشته است.
وی افزود : طبق آمار مسافران نوروزی مازندرن حدود سه میلیون نفر شب را با اقامت در خانه های مسافر یا منزل دوستان و آشنایان ، در روستاهای استان به صبح رساندند .
حسنی گفت که اقامت حدود 25 درصد از مسافران نوروزی در روستاها در نوروز سال 95 ظرفیت گردشگری این مناطق را برای ما نمایان کرد که باید برای جذب و ماندگاری بیشتر گردشگر در روستاها بسترهای لازم اقامتی را فراهم کنیم.
روستاهای مازندران برای نخستین بار در تعطیلات نوروزی امسال با شناسایی و تجهیز خانه های خالی با همکاری دهیاری ها و بخشداران به عنوان یک ظرفیت گردشگری مورد توجه قرار گرفت .
هزینه اقامت هر نفر در خانه مسافر روستایی 350 هزار ریال تعیین شد که به خاطر برخورداری از وسایل پخت و پز ، امکانات خواب و دیگر امکانات رفاهی از جمله امنیت بالا با اقبال قابل توجه گردشگران مواجه شد.
در حالی که امسال به صورت پایلوت در بعضی روستاهای مازندران یک خانه خالی به عنوان خانه مسافر شناسایی و تجهیز شد ، مسئولان استان اعلام کرده اند که با شناسایی 300 روستای گردشگری ، روستاگردی به عنوان یک ظرفیت جدید گردشگری مورد توجه قرار خواهد گرفت .
مازندران بر اساس آمار استانداری بیش از سه هزار روستا دارد که از این تعداد بیش از دو هزار پارچه دارای دهیاری هستند.
معاون میراث فرهنگی مازندران همچنین آمار نهایی تردد خودرویی در محورهای ششگانه استان را حدود 23میلیون دستگاه اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل دو درصد بیشتر است .
مازندران به دلیل مواهب طبیعی جنگلی و حدود 350 کیلومتر نوار ساحلی ، نزدیکی به پایتخت از استان های مهم گردشگر پذیر کشور محسوب می شود و بر اساس آمارهای رسمی سالانه میزبان حدود 30 میلیون نفر شب مسافر و گردشگر است.