سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

ثبت‌نام 90 درصد دانش‌آموزان شهرستان بابل در سامانه سناد - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت‌نام 90 درصد دانش‌آموزان شهرستان بابل در سامانه سناد

شمس‌علی قنبری شیرسواری در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بابل اظهار داشت: ستاد پروژه مهر شهرستان بابل از 16 تیرماه امسال با دریافت دستورالعمل، تشکیل ستاد و کمیته‌های 6گانه فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده است.

دبیر ستاد پروژه مهر آموزش و پرورش بابل تصریح کرد: شهرستان بابل دارای 236 واحد ابتدایی، 123 واحد متوسطه اول، 73 واحد متوسطه دوم ،11 واحد فنی‌وحرفه‌ای و 13 واحد کار و دانش است.

قنبری اذعان داشت: تعداد دانش آموزان مشغول تحصیل در مقطع متوسطه اول 11 هزار و 505 نفر، متوسطه دوم 13 هزار و 473 نفر، فنی‌وحرفه‌ای سه هزار و 287، پیش‌دبستانی 20 هزار و 60 نفر بوده که در مجموع 65 هزار نفر تاکنون برای شروع سال تحصیلی ثبت‌نام کردند.

وی خاطرنشان کرد: در کمیته تجهیز مدارس اقداماتی از قبیل شعارنویسی، توجه به فضای فیزیکی، تعمیر و بهسازی وسایل مدرسه مثل دستگاه کپی، نیمکت، صوتی و تصویری، تجهیزات مکان آموزشی، فعالیت بهداشتی و پرورشی مدارس انجام شد و تمامی وسایل اسقاطی غیر نیاز مدارس جمع‌آوری شد.

این مسئول از به‌کارگیری نیروهای طرح هجرت در کمیته  تجهیز و تعمیر مدارس خبر داد و گفت: 17 مدرسه زیرپوشش طرح هجرت قرار گرفتند و از دانش‌آموزان متقاضی فعالیت در طرح هجرت برای تعمیر و تجهیز مدارس استفاده شد.

قنبری از فعالیت کمیته نظارت و ارزیابی خبر داد و گفت: ثبت‌نام‌ها انجام و نقل و انتقال همکاران به نحو شایسته صورت گرفت.

دبیر ستاد پروژه مهر آموزش و پرورش بابل تصریح کرد: در راستای نظارت بر روند کار پروژه مهر بازدید مدیران از مدارس هم صورت گرفت و در مرحله سوم کارشناسان اداره به مدارس اعزام می‌شوند.

قنبری تصریح کرد: در بخش سازماندهی نیز سازماندهی تمامی مدارس و ثبت‌نام دانش‌آموزان در «سناد» انجام شد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 90 درصد دانش‌آموزان به تعداد 65 هزار و 603 نفر در «سناد» ثبت‌نام شدند که به نسبت زمان مشابه سال قبل با رشد 50 درصد مواجه بودیم، گفت: براساس انعقاد قرار داد با اداره کل تمامی کلاس‌های سه مقطع ساماندهی شد و عوامل اجرایی براساس ساختار رسمی آموزش و پرورش چینش شد و تمامی انتصابات در بخش مدیریت و معاونت انجام شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مهم این ستاد هدایت سه هزار ساعت نیروهای متوسطه اول و دوم به آموزش ابتدایی شامل 150 نفر بوده است.

وی با اشاره به اینکه در بخش آموزش ابتدایی 168 نفر کمبود نیروی انسانی داریم، گفت: تاکنون برای کمبود دو هزار و 200 ساعت نیروی پرورشی برای معلمان بالای 20 ساعت، هزار و 600 ساعت از آموزش متوسطه اول و دوم جبران شد اما هنوز 600 ساعت کسری وجود دارد.

قنبری از برگزاری جشن بازگشایی در سه مدرسه  بابل خبر داد و گفت: همزمان با بازگشایی مدارس جشن شکوفه‌ها در مدرسه شهید اکبرزاده،جشن جوانه‌ها در دبیرستان شاهد دختران متوسطه اول و جشن بازگشایی در دبیرستان شهید اصفهانی انجام می‌گیرد.