جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

ثبت‌نام 73 هزار مازندرانی در طرح بیمه سلامت - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت‌نام 73 هزار مازندرانی در طرح بیمه سلامت

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت مازندران، رسول ظفرمند در جلسه هماهنگی آیین چاپ و صدور نخستین دفترچه بیمه همگانی رایگان سلامت در استان از ثبت‌نام 73 هزار مازندرانی در طرح بیمه رایگان سلامت خبر داد.

وی افزود: صدور و تحویل دفاتر بیمه درمان متقاضیانی که در سایت بیمه سلامت ثبت‌نام کردند از اول خردادماه آغاز می‌شود و این افراد به مرور با توجه به پیامکی که به آنان ارسال می‌شود می‌توانند برای دریافت دفترچه بیمه خود به دفاتر پیشخوان دولت که در فرم اولیه انتخاب کردند مراجعه کنند.

وی اعلام کرد: از زمان آغاز ثبت‌نام تاکنون بیش از 73 هزار نفر از افراد فاقد پوشش بیمه درمان استان ثبت‌نام خود را انجام دادند و طبق آمار موجود، شهرستان بابل بیشترین میزان متقاضی ثبت‌نام را در استان دارد.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران افزود: تا قبل از زمان صدور دفترچه‌های بیمه همگانی افرادی که بخواهند در یکی از بیمارستان‌های دولتی بستری شوند می‌توانند با مراجعه به ادارات بیمه سلامت در سطح استان معرفی‌نامه خود را دریافت کنند و در زمان ترخیص از بیمارستان فقط 10 درصد فرانشیز یا سهم بیمار را پرداخت کنند.

وی گفت: همچنین در صورت رعایت نظام ارجاع این فرانشیز در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی پنج درصد است.