سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

ثبت‌نام 300 متخصص و فوق‌تخصص در طرح پزشک خانواده مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت‌نام 300 متخصص و فوق‌تخصص در طرح پزشک خانواده مازندران

محمدرضا میرزایی شامگاه سه شنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران از ثبت‌نام بیش از 300 متخصص و فوق‌تخصص در برنامه پزشک خانواده شهری خبر داد.

محمدرضا میرزایی با اشاره به اینکه برنامه پزشک خانواده شهری از اول آبان امسال در مازندران آغاز شده، افزود: اغلب پزشکان در سطح یک در حال فعالیت هستند و پزشکان عمومی در حال تکمیل اطلاعات بیماران است و ویزیت پایه نیز انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 960 هزار نفر از جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران پزشک خانواده را انتخاب کردند، افزود: 500 پزشک عمومی نیز در طرح پزشک خانواده ثبت‌نام کردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه سازمان‌های بیمه‌گر با 100 پزشک عمومی قرارداد منعقد کرده و قرارداد بقیه پزشکان در روزهای آینده بسته می‌شود، اظهار داشت: باید هماهنگی بیشتری میان دانشگاه علوم پزشکی و سازمان‌های بیمه‌گر صورت گیرد تا خدمات سطح یک کامل شود.

میرزایی ادامه داد: بعد از مرحله سطح یک خدمات سطح دو در بخش تخصصی و سطح 3 در بخش فوق تخصصی را داریم.

وی با بیان اینکه ویزیت سطح یک پزشک عمومی و داروها رایگان است، گفت: در این سطح بیمار تنها باید حق فنی دارو را پرداخت کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه در این طرح با 250 داروخانه در استان قرارداد منعقد شد، تصریح کرد: در صورتی که بیمار در بیمارستان دولتی بستری و جراحی شود تنها پنج درصد هزینه را پرداخت می‌کند و در بیمارستان خصوصی نیز 30 درصد هزینه توسط بیمار پرداخت می‌شود.