سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

ثبت‌نام 3 هزار واحد تولیدی مازندران برای دریافت بسته رونق تولید/ افزایش 20 درصدی تولید مرکبات و کیوی در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت‌نام 3 هزار واحد تولیدی مازندران برای دریافت بسته رونق تولید/ افزایش 20 درصدی تولید مرکبات و کیوی در استان

استاندار مازندران با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 180 واحد تولیدی مازندران به چرخه تولید برگشت،گفت: بیش از 3 هزار واحد برای استفاده از بسته رونق تولید ثبت‌نام کردند.

ثبت‌نام 3 هزار واحد تولیدی مازندران برای دریافت بسته رونق تولید/ افزایش 20 درصدی تولید مرکبات و کیوی در استان

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، ربیع فلاح استاندار مازندران در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه این شهرستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای منا، نماز جمعه را قرارگاه ایمان و معرفت دانست و اظهار کرد: باید از این قرارگاه برای بصیرت‌افزایی بهره برد.

وی با تبریک عید سعید قربان و عید سعید غدیر و دهه ولایت با اشاره به برگزاری نمایشگاه گل و گیاه در محمود‌آباد بر ضرورت تقویت اتحادیه‌های گل و گیاه و تعاونی‌ها برای توسعه فعالیت‌ها و رونق تولید تأکید کرد و افزود: با توجه به نامگذاری سال 95 به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل قرارگاه اقتصاد مقاومتی در همان ابتدای سال در مازندران تشکیل شده است.

استاندار مازندران با بیان اینکه در سه سال دولت تدبیر و امید 4 هزار و 800 طرح با اعتبار بالغ بر 3 هزار و 800 میلیارد تومان افتتاح شد، تصریح کرد: تا پایان امسال هزار میلیارد تومان طرح‌های عمرانی جدید در مازندران به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 180 واحد تولیدی مازندران به چرخه تولید برگشت، خاطرنشان کرد: بیش از 3 هزار واحد برای استفاده از بسته رونق تولید ثبت‌نام کردند.

فلاح ادامه داد: تاکنون 98 واحد تولیدی در استان موفق به دریافت تسهیلات شدند و تا پایان شهریورماه این تعداد به بیش از 150 واحد می‌رسد.

وی با اعلام اینکه 6 واحد از مراکز تولیدی محمودآباد تاکنون از این تسهیلات استفاده کردند،خواستار توجه بیشتر بانک‌ها به مشکلات مردم و واحدهای تولیدی شد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی نیز با پیگیری انجام شده استرس آبی کاهش یافت و تولید محصولات کشاورزی از رشد خوبی برخوردار شده است، اضافه کرد: 20 درصد تولید مرکبات و کیوی در استان در سال جاری افزایش می‌یابد که برای توسعه صادرات مرکبات برنامه‌ریزی جدی باید صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در زمینه گردشگری نیز محمودآباد همیشه پیشگام بوده و با اتمام عملیات ساخت واحدهای در حال ساخت ظرفیت‌های گردشگری این شهرستان توسعه جدی می‌یابد، گفت: هماهنگی و انسجام بسیار خوبی در مازندران حاکم است و استان مازندران در بسیاری از شاخص‌ها روند رو به رشدی را دارد و در سه ماهه نخست امسال نرخ بیکاری استان به 8/9 درصد رسیده است.