سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

ثبت‌نام 2900 کلاس اولی در ناحیه 2 ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت‌نام 2900 کلاس اولی در ناحیه 2 ساری

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 ساری با بیان اینکه 70 درصد کلاس‌ها هوشمند هستند، گفت: امسال 2 هزار و 900 کلاس اولی‌ در ناحیه دو تحصیل می‌کنند.

ثبت‌نام 2900 کلاس اولی در ناحیه 2 ساری

شعبانعلی شاکری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در ساری اظهار کرد: 2 هزار و 900 دانش‌آموز کلاس پایه اول ابتدایی در ناحیه دو ساری ثبت‌نام کردند.

وی با بیان اینکه تعداد دانش‌آموزان ابتدایی ناحیه دو حدود 17 هزار و 500 است، افزود: کل دانش‌آموزان این ناحیه 38 هزار نفر است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 ساری با اشاره به اینکه 70 درصد کلاس‌ها هوشمند هستند، تصریح کرد: 225 مدرسه در ناحیه دو ساری وجود دارد که 42 مورد غیردولتی و بقیه دولتی هستند.

شاکری تعداد رتبه‌های زیر صد در کنکور سراسری را سه نفر عنوان کرد و افزود: مشارکت خیران به آموزش و پرورش در ناحیه یک بالغ بر یک‌میلیارد و 500 میلیون تومان بوده است.

وی با بیان اینکه آمادگی کامل برای بازگشایی مدارس داریم، تاکید کرد: سیستم گرمایشی 90 درصد مدارس ناحیه دو ساری براساس استانداردهای روز استانداردسازی و اصلاح شده است.

شاکری با اعلام اینکه آموزش معلمان برای کتب جدید پایه دهم و ششم از 15 شهریور آغاز و مرحله نخست آن تمام شده است، تصریح کرد: تمام مدارس ناحیه دو رنگ‌آمیزی و 600 دستگاه صندلی جدید جایگزین صندلی‌های فرسوده و شکسته شدند.

وی با اشاره به پروژه‌های در دست اقدام آموزش و پرورش ناحیه دو ساری بیان کرد: مدرسه میوه‌چین در تبرستان، قائم مقام راه‌آهن و مدرسه نزهت در خیابان نهضت پروژه‌های در دست اقدام است که در دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.