جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

ثبت‌نام 18 هزار مازندرانی در طرح تربیت حافظان قرآن کریم - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت‌نام 18 هزار مازندرانی در طرح تربیت حافظان قرآن کریم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: 18 هزار نفر از مازندران برای شرکت در طرح تربیت حافظان قرآن کریم در سامانه جامع سازمان اوقاف ثبت‌نام کردند.

ثبت‌نام 18 هزار مازندرانی در طرح تربیت حافظان قرآن کریم

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده در مراسم افتتاحیه مرحله استانی سی‌ونهمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم مازندران در مجتمع فرهنگی ورزشی برق ساری، با اشاره به اجرای طرح تربیت حافظان قرآن کریم در استان، افزود: در این طرح باید 15 هزار نفر ثبت‌نام می‌کردند که 18 هزار نفر در سامانه جامع سازمان اوقاف ثبت‌نام کردند و با استقبال زیادی روبه‌رو شدیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه 235 مربی قرآن کریم در استان در حال فعالیت هستند، ادامه داد: 72 هزار نفر در مرحله شهرستانی سی‌ونهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در مازندران ثبت‌نام کردند.

این مسؤول با اشاره به اینکه تعداد نفرات شرکت‌کننده در مسابقات قرآن کریم اوقاف مازندران نسبت به سال گذشته 12 درصد رشد داشته است، افزود: هفت رشته برای خواهران و هشت رشته برای برادران در این دوره از مسابقات وجود دارد.

علیزاده از رقابت 456 خواهر و برادر در مرحله استانی سی‌ونهمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در مازندران خبر داد و بیان کرد: 14 برادر و 13 خواهر به مرحله کشوری راه پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم محافل قرآنی با رویکرد عاشورایی برگزار شود، گفت: در حاشیه این دوره از مسابقات محافل و مراسم‌های قرآنی در ساری برگزار می‌شود.