جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

ثبت‌نام 1200 خانوار فریدونکناری برای کارت الکترونیکی مرزنشینان - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت‌نام 1200 خانوار فریدونکناری برای کارت الکترونیکی مرزنشینان

روح‌الله ناصحی اظهار داشت: در سال جاری مبادلات کالا و تجارت مرزی به صورت هوشمند انجام می‌شود.

وی با اشاره به واگذاری کارت الکترونیکی به مرزنشینان گفت: تجارت مرزنشینان از سال آینده فقط با کارت الکترونیکی امکان‌پذیر است.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت فریدونکنار با اشاره به اهداف این طرح اظهار داشت: تجمیع اطلاعات مرزنشینان، نظارت بهتر بر عملکرد تعاونی‌های مرزنشین، امکان تبادل سریع اطلاعات و تصمیم‌گیری بهینه در مورد سهمیه ارزی ساکنان مرز و کالاهای قابل ورود از شاخص‌ترین اهداف اجرای این طرح است.

ناصحی افزود: کارت مبادلات مرزی برای سرپرست خانوار صادر و به عنوان کارت هویتی مرزنشینان قلمداد می‌شود.

وی با بیان اینکه درگذشته مبادلات مرزی مرزنشینان با دفترچه‌های کاغذی به صورت سنتی صورت می‌گرفت، تصریح کرد: با صدور کارت الکترونیکی مبادلات مرزی، انجام این فرآیند از طریق فناوری‌های نوین انجام می‌شود.

سرپرست اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان فریدونکنار با اشاره به اینکه شهرستان فریدونکنار در مبادلات مرزی سابقه طولانی دارد، ابراز کرد: شهرستان فریدونکنار با توجه به دارا بودن بندر و گمرک از جمله مناطقی است که فعالیت اقتصادی و مبادلات مرزی در آن پویا و زنده است.

ناصحی افزود: از اسفندماه سال 1391 ثبت‌نام برای دریافت کارت الکترونیکی مبادلات مرزی توسط دفاتر پیشخوان دولت در این شهرستان شروع شده است و تا پایان اردیبهشت که پایان مهلت تمدید شده بود بیش از یک هزار و 200 خانوار در فریدونکنار از طریق دفاتر پیشخوان دولت ثبت‌نام کرده‌اند.

وی در پایان تصریح کرد: بعد از طی مراحل قانونی، کارت الکترونیکی برای افراد واجد شرایط صادر خواهد شد.

منبع:فارس