جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

ثبت‌نام معتکفین 14 تا 85 ساله در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت‌نام معتکفین 14 تا 85 ساله در آمل

حجت‌الاسلام محمد قنبری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل اظهار داشت: مراسم اعتکاف نوعی خودسازی، تهذیب نفس و خلوت با خداوند است که هر ساله در ایام‌البیض یعنی از سحرگاه 13 رجب همزمان با ولادت امام علی(ع) به مدت سه روز برگزار می‌شود.

وی با تاکید اینکه حدود یک‌هزار و 500 معتکف از مراسم معنوی اعتکاف در این شهرستان استقبال کردند، گفت: با توجه به آغاز فصل امتحانات در مدارس و دانشگاه‌ها حدود 75 درصد معتکفان ما را جوانان و نوجوانان تشکیل می‌دهند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آمل با اعلام اینکه سعی داریم تا بهترین برنامه‌های فرهنگی، مذهبی، دینی و اعتقادی را در بین معتکفان به اجرا درآوریم، اذعان داشت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما بصیرت‌افزایی در بین مردم و نوجوانان است تا در انتخابات آینده با توجه به معرفی معیارهای مقام معظم رهبری انتخابی اصلح را برای آینده کشور داشته باشند.

قنبری افزود: امسال 15 مسجد بخش شهری و روستایی این شهرستان میزبان معتکفان هستند که سه مسجد در بخش برادران و هفت مسجد در بخش خواهران فعالیت داشته و پنج مسجد بخش روستایی نیز به صورت مشترک از معتکفان میزبانی می‌کند.

این مسئول با بیان اینکه در سال گذشته در این شهرستان میزبان یک‌هزار و 479 معتکف در ایام‌البیض بودیم، عنوان کرد: در سال گذشته 14 مسجد برای معتکفین مهیا شده بودند.

قنبری با اشاره به اینکه کم‌سن‌ترین معتکف در سال گذشته 14 سال سن داشت و مسن‌ترین آنها نیز 85 ساله بود، گفت: اعتکاف فرصت بسیار خوبی برای خودسازی و خلوت است.