رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

تیم نکا تیم برتر سریعترین و قوی ترین بانوی روستایی مازندران شد - نمایش محتوای خبر

 

 

تیم نکا تیم برتر سریعترین و قوی ترین بانوی روستایی مازندران شد

' محمدرضا بحرگرد ' سه شنبه شب در حاشیه برگزاری این دوره از مسابقات گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : رقابت های منطقه شرق مازندران با حضور تیم هایی از ساری، نکا، بهشهر، گلوگاه، میاندرود و کیاکلا در سالن سردار طوسی نکا برگزار و سریعترین و قوی ترین زن روستایی مازندران با هم رقابت خواهند کرد .

وی بیان کرد : این رقابت ها در دو سرعت 60 و 100 متر و پرتاب وزنه برگزار شد و تیم نکا الف با 26 امتیاز اول، تیم نکا2 با 19 امتیاز دوم و تیم بهشهر و کیاکلا با 8 امتیاز به مقام سوم این دوره از رقابت ها دست یافتند .

{jcomments off}

رییس هیات ورزش های روستایی مازندران افزود : یکی از اهداف برگزاری این رقابت ها ، تلاش برای ثبت رکورد بانوان مازندرانی در این ماده ها و فراهم کردن زمینه حضور آنان در مسابقات قهرمانی کشور است که در این رابطه شرایط مناسب و مهیایی همچون آقایان برای بانوان فراهم بوده است .

بحرگرد ادامه داد : این دوره از رقابت ها عصر و شامگاه سه شنبه در شرایط نامساعد جوی و بارش شدید باران در نکا برگزار شد و مسابقات دوی این دوره از رقابت ها به دلیل شرایط بد جوی در داخل سالن سردار طوسی برگزار شد.

وی گفت : با توجه به اینکه یکی از شروط اصلی برگزاری این رقابت ها ، ممنوعیت حضور ورزشکاران مدال آور سال های گذشته بوده است تا از این طریق ، استعدادهای جدید در بانوان روستایی استان شناسایی شوند و در جهت رشد این استعدادها تلاش شود .

بحرگرد ادامه داد: ترویج بازیهای بومی و محلی در بین اقشار مختلف مردم از بانوان و آقایان به مساوات وجود دارد و هیچ گونه تبعیضی در این رابطه وجود ندارد تا ورزشکاران در محیطی سالم به رقابت پرداخته و استعدادها شناخته شود.

رییس هیات ورزش های روستایی مازندران بیان کرد : این دوره از مسابقات هفته آینده به میزبانی نوشهر در غرب مازندران برگزار می شود.

وی گفت: تیم های رامسر، تنکابن، عباس آباد، کلاردشت، چالوس، نوشهر، نور، محمودآباد، آمل، فریدونکنار، بابلسر و نوشهر به عنوان تیم های منطقه غرب 19 مهر ماه از ساعت 15 با هم رقابت می کنند.

بحرگرد اذعان داشت: فینال این دوره از رقابت ها با حضورذ تیم ها و افراد راه یافته به فینال، 29 مهر ماه به میزبانی ساری در یکی از سالن های شهر ساری که متعاقبا' اعلام می شود برگزار می شود .