رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

تیم مذاکره‌کننده خط قرمزهای نظام را حفظ کند - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تیم مذاکره‌کننده خط قرمزهای نظام را حفظ کند

تیم مذاکره‌کننده خط قرمزهای نظام را حفظ کند


امام جمعه نکا گفت: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای با رعایت خط قرمزهای نظام، برای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گام بردارد.

تیم مذاکره‌کننده خط قرمزهای نظام را حفظ کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، حجت‌الاسلام محمدباقر محمدی‌لایینی یکشنبه شب در چهارمین یادواره 13 تن از شهدای فتح خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس در مسجد شهدای نکا، اظهار کرد: تیم‌ مذاکره‌کننده هسته‌ای باید با رعایت خط قرمز و ارزش‌های نظام برای سربلندی این انقلاب گام بردارد و کسی حق ندارد تیم مذاکره‌کننده را تضعیف کند.

وی افزود: ملت ایران در مذاکرات هسته‌ای، تنها به‌دنبال حق و حقوق خود است و چیزی بیش از حق خود نمی‌خواهد و همچنین به کمتر از آن نیز راضی نمی‌شود چرا که با حرکتی جهادی و عزم دانشمندان خودمان به این سطح از پیشرفته رسیده‌ایم و آن را بومی کرده‌ایم و به همین سادگی آن را از دست نمی‌دهیم.

امام جمعه نکا با اشاره به بزرگداشت سالروز فتح خرمشهر، گفت: خرمشهر با رشادت‌ها و ولایت‌مداری رزمندگان ما به پیروزی رسید و اگر لطف و مدد الهی نبود رزمندگان ما امکان بازپس‌گیری خرمشهر را نداشتند و اکنون این آزادی نصیب حال ما نبود.

محمدی‌لایینی ادامه داد: رزمندگان ما با دست خالی و امکانات اندک در برابر دشمن تا دندان مسلح ایستادند و مقاومت کردند که اگر این مقاومت فرزندان این مرزوبوم نبود سرنوشت جنگ تغییر می‌کرد و شاید دشمن بعد از آن بسیاری از سرزمین‌های ما را اشغال می‌کرد.

وی با بیان اینکه فتح خرمشهر، سدی در برابر زیاده‌خواهی‌ها و تجاوزهای بعدی دشمن به خاک میهن عزیزمان بود، خاطرنشان کرد: آزادسازی خرمشهر ضربه شدید و غیرقابل جبرانی به دشمن بعثی وارد کرد که نمونه مشابهی را نمی‌توان برای آن تصور کرد و این عملیات، سبب افزایش عزت و اقتدار ایران اسلامی در عرصه بین‌المللی شد.

امام جمعه نکا با اشاره به اینکه حماسه مقاومت برای جلوگیری از سقوط خرمشهر، بیش از فتح خرمشهر ارزشمند است، تصریح کرد: تجلیل از مجاهدان فتح خرمشهر از وظایف مهمی است که بر عهده تمام ما مردم و مسئولان است و همه ما باید در برابر این آزادی امروز، قدردان تلاش، رشادت، ایستادگی و مقاومت رزمندگان باشیم.

محمدی‌لایینی با بیان اینکه در شرایط کنونی جامعه با توجه به جنگ نرم دشمن نباید تنها به برگزاری یادواره‌ها بسنده کنیم، یادآور شد: توجه به مشکلات و معضلاتی همچون اعتیاد، بزهکاری، بی‌حجابی، عروسی‌های مبتذل، رسوخ فرهنگ غرب در زندگی و غیره از مسائل مهم امروز ما است که باید به این مسائل در جامعه توجه شود و مسائلی همچون حلال‌خوری، رعایت حجاب، نماز اول وقت، تذکر داده شود.

وی با تاکید بر ولایت‌مداری در مداحی‌ها، ادامه داد: حفظ وحدت و انسجام و حرکت حول محور ولایت از مسائل مهم و اساسی است که باید در تمام جامعه رعایت شود و همه ما با حفظ ارزش‌ها و ولایت‌مداری، مردم را به ولایت آدرس و سوق دهیم تا جامعه به بالندگی برسد.

امام جمعه نکا در پایان با اشاره به اینکه کسی حق ندارد حیثیت ملت ما را لکه‌دار کند، گفت: همه ما باید با در دستور کار قرار دادن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه مصونیت ایجاد کنیم و بدانیم آبرو و حیثیت ما در گرو تفکر و فرهنگ شهادت و خون شهدای گرانقدری است که از خود گذشتند تا ما در آزادی زندگی کنیم.