رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

تیراندازی در مدرسه آمریکا نتیجه علم بدون دین است - نمایش محتوای خبر

 

 

تیراندازی در مدرسه آمریکا نتیجه علم بدون دین است

آیت‌الله نورالله طبرسی پیش از ظهر امروز در دیدار با اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور مازندران به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه با تسلیت ایام محرم اظهار داشت: اسلام دین وحدت است و پیامبر ترویج اسلام را از وحدت آغاز کرد.

وی تصریح کرد: اسلام متد جامعه سازی را وحدت شروع کرد و وحدت را اصل و ریشه عنوان کرد.

نماینده ولی فقیه در مازندران در ادامه با اعلام اینکه در حال حاضر عیب جامعه ما تفرقه است، گفت: غربی‌ها با ایجاد بت‌های مدرن سعی دارند انسان را از اصل اسلام دور کنند.

وی در ادامه به موضوع ظهور امام زمان(عج) اشاره کرد و گفت: این امام همام همه ما را متوجه خدا می‌کند و با توجه همه مردم به خدا فکرها اصلاح می‌شود.

این مسئول با اشاره به شرایط سخت پیروزی انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد: برای نگهداری از انقلاب اسلامی نیاز به وحدت حوزه و دانشگاه داریم و اگر این دو نهاد با یکدیگر باشند می‌توانیم انقلاب اسلامی را صادر کنیم.

طبرسی در ادامه خواستار توجه به وحدت عملی در جامعه شد و بیان داشت: در مورد وحدت به طور نظری صحبت‌های زیادی شد و در حال حاضر باید این نظریه‌ها عملیاتی شود.

وی در بخش دیگر از سخنانش به بکار گیری علم در سایه دین اشاره کرد و اظهار داشت: علم اگر در اختیار دین نباشد فاجعه‌ای تیراندازی در مدرسه‌ای در آمریکا اتفاق می‌افتد.

این مسئول در ادامه به جنگ طلبی‌های غربی‌ها در سوریه اشاره کرد و ابراز داشت: اتفاقات نظیر سوریه، جنگ جهانی دوم و در دست داشتن کلاهک‌های هسته‌ای نتیجه علم بدون دین است.

نماینده ولی فقیه در مازندران تاکید کرد: اسلام دین و علم را با هم می‌خواهد.

وی به موضوع به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ای ایران توسط استکبار در کشور اشاره کرد و گفت: دشمن وجود دانشمند دینی را خطری برای منافع خود می‌دید.

این مسئول به وجود دانشگاه‌های متعدد در مازندران اشاره کرد و بیان داشت: در حاضر دانشگاه‌های ما ایده‌آل نیست.

وی ادامه داد: بیشترین دانشگاه غیر انتفاعی در مازندران وجود دارد، نیاز است وحدتی بین دانشگاه و حوزه ایجاد شود.

طبرسی در پایان گفت: اسلام با علم مخالف نیست ولی با علم مطلق که در اختیار دین نباشد مخالفت دارد و علمی که ابزار دست استعمار شود مخالف است.