سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

تکمیل محور سوادکوه به 800 میلیارد ریال بودجه نیاز دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

تکمیل محور سوادکوه به 800 میلیارد ریال بودجه نیاز دارد

کمال علیپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوادکوه با اشاره به اینکه تکمیل تعریض محور سوادکوه از دغدغه‌های مهم مردم است، گفت: معاونان وزیر راه و شهرسازی در هفته جاری از مسیر محور سوادکوه بازدید و گزارش را به وزیر ارائه می‌کنند و وزیر راه و شهرسازی در دو هفته آینده از محور سوادکوه بازدید می‌کند.

نماینده سوادکوه، سوادکوه شمالی، قائمشهر، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی، افزود: با اختصاص بودجه لازم تا پایان سال 93 تونل‌های محور سوادکوه به اتمام می‌رسد و خرید املاک مردم در حریم محور هم مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی به همراهی مدیرعامل راه آهن کشور با وزیر راه و شهرسازی برای بررسی وضعیت ریلی حوزه انتخابیه اشاره و خاطرنشان کرد: حل گره ترافیکی راه‌آهن در گردنه گدوک و بررسی وضعیت ریزش محور سوادکوه در جنب ریل منطقه چای باغ و وضعیت ایستگاه راه‌آهن قائمشهر در حضور مدیرعامل راه آهن کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد.

علیپور با یادآوری این نکته که تکمیل محور سوادکوه به 800 میلیارد ریال بودجه نیاز دارد، افزود: اگر 500 میلیارد ریال به صورت کامل برای محور سوادکوه تخصیص یابد و مشکل بی‌پولی به وجود نیاید شاهد بهره‌برداری از سواره‌روها و تسریع در ساخت سه تونل و دو پل خواهیم بود.

رئیس کمیته راه و ترابری کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ساخت راست و چپ گردها و میادین شهرها برای سال آینده برنامه‌ریزی می‌شود.