جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

تکمیل مجتمع امدادی،فرهنگی و آموزشی کلاردشت نیازمند 10میلیارد ریال است - نمایش محتوای خبر

 

 

تکمیل مجتمع امدادی،فرهنگی و آموزشی کلاردشت نیازمند 10میلیارد ریال است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: برای تکمیل مجتمع امدادی، فرهنگی و آموزشی کلاردشت 10میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

تکمیل مجتمع امدادی،فرهنگی و آموزشی کلاردشت نیازمند 10میلیارد ریال است

مهدی ولی پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرحله نخست که ساختمان اداری و امدادی این مجتمع است ساخته شده و برای ساخت انبارامدادی و سالن اجتماعات این مجتمع، نیازمند به تامین اعتباری 10 میلیارد ریال است تا پایان سال 95 به بهره برداری برسد.
وی تصریح کرد: برای ساخت این مجتمع با زیربنای یک هزار و 600 مترمربع در سه طبقه که از سال 91 آغاز شده تاکنون 17 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.
ولی پور با بیان اینکه مازندران یکی از سه استان بلاخیز کشور و کلاردشت نیز جزو نقاط حادثه خیز استان محسوب می شود ، گفت: احداث این مجتمع امدادی و اموزشی در این شهرستان باعث تسریع در ارائه خدمات امدادی به همگام بروز حوادث طبیعی نظیر زمین لرزه، سیلاب، بهمن و حوادث کوهستانی می شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران افزود: علاوه بر این , پایگاه امدادی می تواند در ارائه خدمات امداد رسانی به حادثه دیدگان جاده کندوان که یکی از پر تردد ترین جاده های کشور است همراه پایگاه کجور نقش آفرینی کند.
وی همچنین اظهار داشت: با تعاملی که با مسئولان هلال احمر استان البرز صورت گرفته است در مواقع یکطرفه بودن جاده با همکاری مازندران و البرز پوشش و خدمات لازم به صورت یکپارچه صورت خواهد گرفت.
ولی پور خاطر نشان کرد: درحال حاضر مسیر کندوان دارای 2 پایگاه تونل کندوان، پل زنگوله است و پست امداد لارک در یک کانکس به صورت فصلی خدمت رسانی می کند که با توجه به نیاز منطقه با اختصاص زمین لازم می تواند به یک پایگاه تبدیل شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به وجود سه پایگاه امداد دریایی در استان افزود: هم اکنون پایگاه دریایی رامسر، جویبار و فریدونکنار مشغول فعالیت هستند که براساس برنامه پنج ساله به دنبال ایجاد یک پایگاه دریایی در نوشهرهستیم.
ولی پور همچنین گفت: یک دوره تاب آوری مددکاران اجتماعی در حوادث و بحران ها با حضور 600 نفر از سراسر کشور در 12 و 19 بهمن ماه به میزبانی هلال احمر مازندران در شهر ساری برگزار خواهد شد و برای ایام دهه فجر نیز 18 اکیپ در قالب کاروان سلامت به روستاهای نیازمند اعزام خواهند شد.
جمعیت هلال احمر مازندران بیش از 40 هزار نفر عضو دارد که از این تعداد 5 هزار نفر امدادگر فعال و آماده، 10 هزار نفر اعضای جوان و در حوزه داوطلبان نیز حدود 10 هزار نفر مشغول فعالیت های اجتماعی هستند.