جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

تکمیل قطعات آزادراه تهران - شمال به‌قوت خود باقی‌ است - نمایش محتوای خبر

 

 

تکمیل قطعات آزادراه تهران - شمال به‌قوت خود باقی‌ است

به‌گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، حجت‌الاسلام محمدمهدی راشدی‌نوری در خطبه‌های این‌ هفته نماز جمعه چالوس اظهار داشت: پس از پیگیری‌های فراوان نماینده و صحبت‌ها در تریبون نماز جمعه بالاخره در اول اردیبهشت 93، وزیر راه طی نامه‌ای به نماینده این منطقه در مجلس حرف خود را نسبت به خارج کردن آزاد راه تهران – شمال از اولویت کار دولت پس گرفت و اعلام کرد که تکمیل قطعات آزاد راه به‌قوت خود باقی است و در اولویت وزارت راه و شهرسازی است.

وی خواستار هزینه أخذ عوارض برای رفع نواقص این آزاد راه شد و خاطرنشان کرد: براساس شنیده‌ها در ایام نوروز روزانه به طور متوسط 50 میلیون تومان عوارض در ورودی آزاد راه أخذ شد بوده که حدود یک میلیارد تومان شده بنابراین می‌خواهیم که این مبلغ را با توجه به مشکلات و نواقص آزاد راه در همین محور هزینه کنند.

کارگران ستون اصلی تولید

امام جمعه چالوس به گرامی‌داشت هفته کار و کارگر اشاره کرد و گفت: اگر بناست تولید مبنای اقتصاد قرار گیرد باید بدانیم که کارگران ستون اصلی تولید هستند.

این مسئول یادآور شد: اگر بخواهیم به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در حماسه اقتصادی و اقتصاد مقاومتی جامعه عمل بپوشانیم باید تولید را اصل قرار دهیم.

راشدی‌نوری تصریح کرد: بدون شک استقلال اقتصادی در گرو تولید است و تولید با دستان پرتوان کارگران انجام می‌گیرد.

وی ابراز داشت: اگر بهترین طراحان اقتصادی و بهترین برنامه‌ریزان و متفکران اقتصادی را داشته باشیم تا کارگر نباشد کار پیش نمی‌رود.

خطیب جمعه چالوس با تأکید بر تکریم و تجلیل کارگران بیان داشت: اینکه اسلام کار کردن را عبادت می‌داند و پیامبر اسلام(ص) دست پینه‌بسته کارگر را می‌بوسد و می‌فرماید: این دستی است که آتش آن را لمس نمی‌کند برای این‌است‌که کار و تلاش ارزش دارد.

این مسئول خطاب به کارگران نیز اعلام داشت: کارگران هم باید وجدان کاری داشته باشند و خود را در قبال کار مسئول بدانند و کار را درست و محکم انجام بدهند.

راشدی‌نوری متذکر شد: هم دولت و هم مسئولان باید فضای امن شغلی برای کارگران ایجاد کنند قوانین درست وضع کنند تا حقوق کارگران ضایع نشود.

امام جمعه چالوس بیمه کارگری، بیمه تکمیلی و پرداخت به موقع حقوق کارگران را از جمله مشکلات آنان برشمرد و عنوان کرد: در این‌ راستا اداره تعاون و کار باید حافظ منافع و حقوق کارگران باشد و نظارت خود را بر کارگاه‌ها و مراکز کارگری بیشتر کند.

وی ساختمان اداره تعاون و کار را در خور شأن مردم منطقه ندانست و تأکید کرد: در اینجا از فرماندار می‌خواهیم که از مرکز استان و ادارات کل بخواهند نسبت به تامین ساختمان ملکی و تهیه حداقل امکانات برای این اداره فکری بکنند چرا که وقتی اداره‌ای حتی یک‌ وسیله نقلیه، نیروی انسانی و پرسنل کافی و ساختمان اداری نداشته باشد نمی‌تواند تشکیلات خود را تامین و تکمیل کند و از حقوق کارگران حمایت کند.

راشدی‌نوری با بیان دیگر حوادث و مناسبت‌های هفته گفت: امروز پنجم اردیبهشت سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در صحرای طبس بر اثر طوفان شن در سال 59 است.

این مسئول خاطرنشان کرد: این حادثه نشان داد که نظریه پیروزی فناوری و علم بر ایمان و اعتقادات مردود و نارسا است.

خطیب جمعه چالوس با بیان این‌که در آستانه در هفته شورا و شهروند هم قرار داریم اذعان داشت: از شورای و شهردار می‌خواهیم همکاری کنند و یک فضایی را برای مجموعه چند دستگاه اداری در نظر بگیرند.

وی متذکر شد: اگر چه چالوس به خاطر موقعیت ویژه و ظرفیت محدودی که دارد توان تهیه زمین برای امکانات اداری را ندارد، اما اگر بخواهیم یک شهرستانی با چشم‌اندازی پیشرفته و دارای ویژگی‌های یک شهر آرمانی داشته باشیم همه باید همکاری کنیم و همه نیازمندی‌های لازم را فراهم کنیم.