رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

تکمیل طرح های نیمه تمام مازندران به 10سال زمان نیاز است - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تکمیل طرح های نیمه تمام مازندران به 10سال زمان نیاز است

تکمیل طرح های نیمه تمام مازندران به 10سال زمان نیاز است


مدیرکل برنامه ریزی و بودجه استانداری مازندران به تعداد سه هزار طرح نیمه تمام در این استان اشاره کرد و گفت: با روند فعلی تخصیص اعتبار 10 سال زمان برای تکمیل این طرح ها نیاز است .

تکمیل طرح های نیمه تمام مازندران به 10سال زمان نیاز است

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ایرج ولیپور روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این تعداد طرح را 20 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد : پیش بینی می شود امسال دو هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار برای این منظور اختصاص یابد .

وی از اجرای سه هزار و 464 پروژه عمرانی با اعتبار190 هزار میلیارد ریالی در مازندران بعنوان مصوبه دولت قبل نام برد و گفت: در حالی این تعداد پروژه و اعتبار برای این استان مصوب شد که کل بودجه عمرانی یکسال کشور 300 هزار میلیارد ریال است .

مدیر کل برنامه ریزی و بودجه استانداری مازندران با بیان اینکه تنها 36درصد طرح های فوق اجرایی شد و ادامه داد : اجرای اکثر این پروژه ها از منابع و اعتبارات استانی انجام شد .

به گفته ولیپوراولویت بندی اجرای پروژه های عمرانی بعنوان مهمترین فعالیت سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران پیگیری می شود تا با اجرای پروژه های مهم و اثرگذار زمینه ارتقاء و شکوفایی در استان فراهم شود .

وی گفت: هنر در این نیست که اعتبارات استانی برای اجرای پروژه های ملی هزینه شود و می بایست هریک از طرح ها براساس ردیف منابع تعیین شده هزینه شوند .

مدیر کل برنامه ریزی و بودجه استانداری مازندران با مکلف دانستن دستگاه های اجرایی برای تهیه طرح با مطالعه فنی ، مالی و زیست محیطی برای پروژه های عمرانی ، ادامه داد : طرح بدون داشتن این مطالعات لازم , اجرایی نمی شود.

وی همچنین با اشاره به سهم بخش های مختلف مازندران در ایجاد ارزش افزوده گفت: سهم بخش کشاورزی ، صنعت و خدمات در ایجاد ارزش افزوده مازندران به ترتیب 27 ، 19 و 54 درصد است .