جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

تکمیل طرح های نیمه تمام آب کشور 24 هزار میلیارد تومان بودجه می خواهد - نمایش محتوای خبر

 

 

تکمیل طرح های نیمه تمام آب کشور 24 هزار میلیارد تومان بودجه می خواهد

معاون برنامه ریزی و توسعه آب و فاضلاب کشور گفت : 121 طرح آب سانی در شهرها و روستاهای کشور در حال اجراست که برای تکمیل آنها 24 هزار میلیارد تومان منابع نیاز داریم.

تکمیل طرح های نیمه تمام آب کشور 24 هزار میلیارد تومان بودجه می خواهد

به گزارش  شرکت آب منطقه ای مازندران ، علی اصغر قانع در بازدید از تصفیه خانه آب شرب شهرستان ساری افزود : با توجه به محدودیت منابع مالی در تلاش هستیم 27 طرح مهم را که از اولویت بیشتر برخوردار هستند ، در دو سال آینده تکمیل کنیم .
وی گفت : طرح آبرسانی به شهر ساری از سد شهید رجایی یکی از این طرح های دارای اولویت است.
معاون برنامه ریزی و توسعه آب و فاضلاب کشور اظهار داشت : برای کمبود منابع مالی این طرح ها اقدام خوبی انجام گرفت و توانستیم علاوه بر بهره گیری از سرمایه گذاری بخش خصوصی از محل فاینانس داخلی با مشارکت دو بانک مبلغ دو هزار و چهارصد میلیارد تومان اعتبار جذب کنیم و یکهزار میلیارد تومان هم برای تأمین مالی این طرح از محل اوراق مشارکت پیش بینی شده است.
وی جمعیت زیر پوشش این طرح ها را بیش از 31 میلیون نفر اعلام کرد و گفت که برای رفع مشکلات مالی طرح آبرسانی به روستاها ، دولت 500 میلیون دلار از محل صندوق توسعه اختصاص داد که پس از تبدیل آن به ریال سهم روستاهای استان مازندران حدود 70 میلیارد تومان است.
قانع با اشاره به چهار طرح آبرسانی به شهرهای مازندران ، افزود : اعتبارات این طرح ها در سال جاری حدود یکصد میلیارد تومان است که دو طرح آبرسانی به شهر ساری از سد شهید رجایی و طرح آبرسانی به شهرهای گروه الف از سد البرز از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.
وی ادامه داد : برای تسریع در اجرای این طرح ها از محل فاینانس داخلی مبلغ 20 میلیارد تومان علاوه بر اعتبارات منابع عمومی در سال جاری اختصاص یافت .
مدیر عامل آب منطقه ای مازندران هم با تشریح طرح های آبرسانی به شهرهای استان گفت : با توجه به کمبود شدید آب در شهرهای گروه الف مازندران و ساری ، تلاش شد بخشی از این دو طرح به صورت فوری و اضطراری به بهره برداری برسد.
محمد ابراهیم یخکشی افزود : با این کار به میزان 300 الی 500 لیتر در ثانیه به شهر ساری و 300 لیتر در ثانیه برای شهرهای گروه الف ( بابل ، بابلسر ، فریدونکنار وغیره ) به شبکه های شهری تزریق شد .