سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

تکمیل سد هراز 800 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد - نمایش محتوای خبر

 

 

تکمیل سد هراز 800 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، علیرضا یونسی در مراسم یادواره شهدای دولت، اصناف و کارگری چالوس که در مسجد جامع این شهر برگزار شد اظهار داشت: کارگزاران و خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید بدانند که همه ما میهمان چند روزه‌ این دنیا هستیم، بنابراین باید با بندگان خدا از موضع خیرخواهی، دوستی و رحمت برخورد کنیم.

وی با مقایسه انقلاب اسلامی ایران با دیگر انقلاب‌های جوامع مختلف بیان داشت: اندیشمندان علم انقلاب و تئوری‌پردازان انقلاب با کالبد‌شکافی در تمام انقلاب‌های دنیا به این نتیجه رسیدند که ریشه همه انقلاب‌ها مادی بود اما انقلاب اسلامی ایران برخاسته از فطرت و شناخت انسان‌ها بود و به‌همین دلیل ماندگار شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: بیش از 60 درصد از شعارهای انقلاب اسلامی ایران غیر اقتصادی، فرهنگی، دینی، اخلاقی، اعتقادی و اسلامی بود و همه اندیشمندان بررسی علم انقلاب به این باور رسیدند که در دل این انقلاب ارزشی نهفته است که بعد از 35 سال گویی تازه بهار انقلاب شروع شده است.

یونسی افزود: با پیروزی انقلاب اندیشه معرفتی به‌نام اداره جامعه با اندیشه‌های اسلامی و با رهبری ولایت فقیه ایجاد شد، به همین دلیل بعد از پیروزی موج آزادی‌خواهی در جهان مطرح شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران تقویت جریانات برانداز را در داخل ایران یکی از نقشه‌های منافقین خواند و گفت: دشمن بعد از اینکه فهمید کودتاها و آشوب‌های داخلی ثمر ندارد جنگ هشت ساله را بر ما تحمیل کرد و در این راستا تمام دنیا برای سقوط نظام ما به صدام کمک کردند.

وی ادامه داد: دشمن  پس از ناکامی از جنگ تحمیلی اقدام به تحریم و راه‌اندازی جنگ نرم در کشور کرد.

این مسئول افزود: با وجود تمام توطئه‌ها و تهدیدات دشمنان نتوانستند این نهضت را مغلوب کنند و به این نتیجه رسیدند که راز ماندگاری مردم استفاده از یک‌ زبان واحد که همان فطرت است می‌باشد.

یونسی با اشاره به موفقیت‌های روز‌افزون کشور در سال‌های اخیر اظهار داشت: ترک خوردن سد تحریم، کنترل قیمت‌ها و افزایش رشد اقتصادی، کنترل قیمت ارز، تحول اساسی و ایجاد نظام سلامت از مهم‌ترین دستاورد‌های این انقلاب در دهه‌های اخیر است.

وی از افتتاح 54 پروژه در هفته دولت در استان خبر داد و بیان داشت: این پروژه‌ها به ارزش یک‌هزار و 58 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با شاره به مشکل آب شرب در استان بیان داشت: برای رفع مشکل کمبود آب مازندران احداث سه سد را در دستور کار خود قرار دادیم.

یونسی افزود: سد گله‌ورد در شرق مازندران تا پایان امسال آبگیری می‌شود و سد البرز نیز در مرکز استان مازندران تا پایان سال بعد آبگیری و به عرصه سرویس‌دهی به مردم بر می‌گردد.

وی سد هراز را بزرگ‌ترین سد در مازندران و کشور عنوان کرد و تصریح کرد: برای احداث سد هزار 800 میلیارد تومان اعتبار بودجه نیاز است که در صورت تزریق به همراه راه‌اندازی جاده فیروزکوه و جاده هراز که به‌زودی پایان می‌یابد اقتصاد منطقه رونق می‌یابد.