رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

تکریم به معلم جزو فرهنگ دینی و ملی ما است - نمایش محتوای خبر

 

 

تکریم به معلم جزو فرهنگ دینی و ملی ما است

به گزارش خبرگزاری ایرنا ˈعلیرضا یونسیˈ امروز در آیین نواختن زنگ سپاس معلم در دبیرستان ایراندخت پروین شهرستان ساری  افزود: معلمان چه پیش از اسلام و چه بعد از آن از بالا ترین جایگاه در کشورمان برخوردار بوده اند.

وی با اشاره به اینکه همه تاثیر گذاران و دلسوزان به نظام جمهوری اسلامی پرورش یافته دست معلمانند، یاد آور شد: معرفت به خداوند و معنویات را مدیون معلم هستیم.

معاون استانداری مازندران به مشکلات معیشتی معلمان اشاره و خاطر نشان کرد: آنان به رغم معضلات موجود، عاشقانه خود را وقف فرزندان ایران اسلامی کرده اند.

یونسی با تاکید بر اینکه تکریم به معلم نه به یک روز و یک هفته، بلکه باید همه روزه باشد، از دانش آموزان خواست تا هنگام ورود و خروج از مدرسه از مربیان تقدیر کرده و سر تعظیم برای جایگاهشان فرود بیاورند.

وی همچنین با اشاره به ماهیت فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: امام راحل و رهبر معظم انقلاب همواره در جایگاه یک معلم، خدا جویی و ایستادگی در مقابل قدرت های شرق و غرب را به مردم آموختند.

ˈسید علی قاسمیˈ مدیر کل آموزش و پرورش نیز در این آئین ضمن تجلیل از معلمان استان به رسیدگی بیشتر و رفع مشکلات آنان تاکید کرد.

وی تکریم به معلم را تکریم به دانایی و فضیلت دانست و افزود: آنان با صبوری و برد باری هویت انسانی را به ما می آموزند.

او گفت : مراسم استانی بزرگداشت مقام معلم هم با حضور 629 معلم و مدیر نمونه کشوری و استانی و همچنین معلمان نمونه شهرستانی، مدیران و روسای آموزش و پرورش و دبیران ستاد بزرگداشت مقام معلم شهرستان ها و مناطق در اردوگاه دانش آموزی بادله ساری برگزار خواهد شد.

قاسمی یاد آور شد : مراسم تجلیل از معلمان نمونه مازندران در رده کشوری و استانی نیز با حضور وزیر آموزش و پرورش امروز در نوشهر برگزار شد.

مدیر کل آموزش وپرورش آموزش و پرورش مازندران روز شمار برنامه های هفته گرامیداشت مقام معلم را هم اعلام کرد و گفت : روز جمعه 12اردیبهشت که نخستین روز از هفته معلم است عنوان روز معلم ، پیام آور امید، انتظار و رستگاری را بر خود دارد.

وی افزود : روز شنبه به نام معلم ، زمینه ساز عزم ملی و مدیریت جهادی، یکشنبه با عنوان شهید مطهری الگوی تدبیر و اعتدال ، دوشنبه با عنوان معلم مروج فرهنگ اسلامی و ملی سه شنبه با نام معلم منتقد، دانش آموز پرسشگر، چهار شنبه به عنوان معلم و میثاق با ولایت و پنجشنبه 18اردیبهشت هم روز معلم نماد ایثار و شهادت نام گرفته است.

بیش از 42هزار فرهنگی مازندرانی مسوولیت تعلیم 480 هزار دانش آموز را در سه هزار و 700مدرسه به عهده دارند. ک/3