سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

تکرار خیانت‌ها سبب نفرت ملت ایران از آمریکا شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

تکرار خیانت‌ها سبب نفرت ملت ایران از آمریکا شده است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در سوادکوه، حجت‌الاسلام محمدزمان رضایی در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به دسیسه‌های برای حذف شعار مرگ بر امریکا در کشور، بیان داشت: رفتارهای امریکا علیه کشور ما باعث نفرت ملت ایران شده است.

امام جمعه زیراب با اشاره به برخی از خیانت‌های امریکا علیه کشور ایران، تصریح کرد: رفتارهای خصمانه و ویژگی‌های استکباری امریکا در کودتای 28 مرداد، حمایت از رژیم پهلوی، کودتاهای نافرجام علیه نظام اسلامی، حمله به سکوهای نفتی، اعلام تحریم‌های سخت اقتصادی و طراحی انقلاب رنگین در کشور بخشی از این دشمنی‌ها علیه ملت ایران بوده است.

وی با اشاره به روحیه مذهبی ملت ایران در برابر دشمنی‌های دشمنان، خاطرنشان کرد: ملت ایران پیرو مکتب امام حسین(ع) هستند و مصداق شعار «هیهات من‌الذله » در دوران ما مرگ بر امریکا است.

* سفارت‌خانه‌های امریکا لانه جاسوسی است

امام جمعه شیر گاه نیز با اشاره به اینکه جدال و مجادله از آفات زبان است، گفت: در قرآن بر دوری از جدال در مسیری که فایده‌ای برای دین نداشته باشد تاکید شده است.

حجت‌الاسلام محمد مهدوی با تاکید بر اینکه علم و عمل دو بال تقوای الهی است به مناسبت‌های هفته اشاره کرد و افزود: امام خمینی(ره) برای خدا قیام کرد و کسانی در فکر محو نام امام خمینی(ره) بودند خودشان محو شدند.

وی با اشاره به سالروز تسخیر لانه جاسوسی، تصریح کرد: جهان بعد از 34 سال از انقلاب اسلامی فهمیده است که سفارت‌خانه‌های امریکا لانه جاسوسی است.

* برگزاری عزاداری ایام محرم

امام جمعه پل‌سفید با اشاره به اینکه اهل تقوا قانون‌مدار و بی‌تقواها قانون گریز هستند، گفت: تقوا عظمت انسان را به همراه دارد.

حجت‌الاسلام احمد قربانی با گرامیداشت ایام محرم، افزود: برگزاری عزاداری ایام محرم از تکالیف شیعه در عصر غیبت است.

وی با اشاره به روز 13 آبان و تبعید حضرت امام خمینی(ره) به ابعاد شخصیتی بنیانگذار جمهوری اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: امام خمینی‌(ره) برای حق و بر علیه کاپیتولاسیون اعتراض کرد که دستگیر و تبعید شد.