سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

تونل شهری چالوس تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

تونل شهری چالوس تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد

فرماندار چالوس گفت : با بهره برداری از تونل شهری تا پایان سال جاری بخش عمده ای از مشکلات ناشی از معضل ترافیک در این شهر گردشگرپذیر غرب مازندران برطرف می شود.

تونل شهری چالوس تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد

محمدناصر زندی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود : عملیات ساخت این تونل شهری با پیشرفت فیزیکی حدود 97 درصد با شتاب ازسوی پیمانکار مربوطه در حال انجام است و طبق گزارش مجری طرح باید تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.
ساخت تونل شهری چالوس با اعتباری بالغ بر 190 میلیارد ریال و با هدف اتصال کمربندی نوشهر به چالوس و به منظور رفع معضل ترافیک این منطقه از سال 88 آغاز شد و قرار بود پس از سه سال به بهره برداری برسد.
فرماندارچالوس گفت : پیمانکار این طرح به علت دریافت نکردن مطالباتش حدود دو ماه اقدام به تعطیلی این طرح کرده بود که با رایزنی های صورت گرفته خوشبختانه دوباره در ماه پیش فعالیتش را آغاز کرده است.
نماینده شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در مازندران نیز پیشتر به خبرنگار ایرنا گفته بود که پیمانکار این طرح حدود 130 میلیارد ریال طلب داشت که بخشی از مطالبات او پرداخت شده است.
غلام عباس رستمی افزود : مجری این طرح در ادامه عملیات با مشکل نقدینگی مواجه نیست و تمام سعی مسئولان نهادهای نظارتی این است که این طرح ملی تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.
چالوس به علت واقع شدن در مسیر جاده کندوان به عنوان یکی از شهرستان های گردشگرپذیر غرب مازندران است و بنابرآمار منابع رسمی این شهرستان در تمامی فصول بویژه نیمه نخست سال میزبان میلیون ها مسافر و گردشگراست.
هم اکنون یکی از مهم ترین مشکلاتی که به نوعی موجب نارضایتی و نگرانی بیشتر اهالی بومی و نیز مسافران و گردشگران ورودی به این شهرستان شده است ، معضل ترافیک است.
مازندران بیش از 10 هزار کیلومتر راه دارد که از این میزان 36 کیلومتر آزاد راه ، 667 کیلومتر بزرگراه ، 542 کیلومتر راه اصلی ، بیش از یکهزار و 201 کیلومتر راه فرعی و هفت هزار و 708 کیلومتر راه روستایی است.