جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

تونل شهری چالوس ایام نوروز زیر بار ترافیکی می‌رود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تونل شهری چالوس ایام نوروز زیر بار ترافیکی می‌رود

تونل شهری چالوس ایام نوروز زیر بار ترافیکی می‌رود


فرماندار چالوس گفت: تونل شهری چالوس در محور کمربندی چالوس به نوشهر نیز مراحل آخر تکمیل شدن را پشت سر می‌گذارد و تلاش داریم تا این تونل در ایام نوروز به طور موقت بازگشایی کنیم تا زیر بار ترافیکی برود.

تونل شهری چالوس ایام نوروز زیر بار ترافیکی می‌رود

محمد‌ناصر زندی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان چالوس اظهار کرد: از آنجایی که چالوس در مسیر ورودی مازندران در محور کندوان قرار دارد حجم بالای ورود مسافران و گردشگران امری طبیعی است و به‌همین منظور از دو ماه قبل جلسات هماهنگی ستاد خدمات سفر شهرستان چالوس برگزار شد تا راهکارها و تمهیدات مورد نیاز برای خدمات‌دهی مطلوب به میهمانان نوروزی اندیشیده شود.

وی تصریح کرد: اقدامات لازم برای معرفی جاذبه‌های گردشگری و تفریحی شهرستان چالوس انجام شده است و برای تامین نیازهای مسافران نوروزی کمیته‌های مختلفی در بخش‌های گوناگون خدمات‌رسانی تشکیل شده که وظایف هر یک از این کمیته‌ها به آنها اعلام و محول شد.

زندی بیان کرد: شهرداران شهرهای مرزن‌آباد، هچیرود و چالوس نیز درباره رنگ‌آمیزی بلوارها و پاکسازی معابر و خیابان‌های شهر اقدامات خوبی انجام دادند و واحدهای اقامتی و پذیرایی نیز آمادگی لازم را برای مسافران و گردشگران نوروزی دارند.

وی درباره آخرین وضعیت قطعه چهار آزادراه تهران - شمال تصریح کرد: ترافیک از معضلات جدی در چالوس است و برای کاهش این مشکل در ایام نوروز نسبت به رفع موانع و مشکلاتی که در قطعه چهار آزادراه تهران - شمال وجود داشت اقدامات بسیار گسترده‌ای انجام شد و حدود 350 خودرو و ماشین‌آلات راه‌سازی به طور شبانه‌روزی نسبت به ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز همت کردند و این قطعه چند روز قبل از آغاز سال نو به زیر بار ترافیکی می‌رود.

وی اظهار کرد: تونل شهری چالوس در محور کمربندی چالوس به نوشهر نیز مراحل آخر تکمیل شدن را پشت سر می‌گذارد و تلاش داریم تا این تونل در ایام نوروز به طور موقت بازگشایی و زیر بار ترافیکی برود و در مجموع بازگشایی آزادراه و این تول شهری حجم بسیار زیادی از ترافیک، روان‌سازی می‌شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان چالوس با تاکید بر اینکه انتظار داریم تا شهروندان نیز همکاری‌های لازم را با مسئولان خدمات‌رسان داشته باشند، تصریح کرد: با توجه به اینکه مردم در این روزها بیش از هر زمان دیگری نیاز به خرید دارند بنابراین اقدام به برپایی نمایشگاه بهاره در چالوس کردیم و تمامی اقلام و کالاهای اساسی و مورد نیاز شب عید در آن مکان با قیمت مصوب و مناسب ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: نظارت‌ها بر بازار در طول روزهای منتهی به عید نوروز و نیز دستورات لازم برای تشدید نظارت بر بازار در طول ایام نوروز داده شد و در صورت مشاهده هرگونه کم‌فروشی، گرانفروشی یا ارائه اجناس بی‌کیفیت با جدیت و قاطعانه برابر قانون برخورد می‌شود.

زندی خاطرنشان کرد: در طول ایام نوروز هیچ مدیری حق خروج از شهرستان چالوس را ندارد و در صورت نیاز باید حتما با هماهنگی فرمانداری از شهرستان خارج شود.

زندی با بیان اینکه دبیرخانه ستاد خدمات سفر شهرستان چالوس از 25 اسفند رسما آغاز به‌کار کرد، افزود: تمامی ادارات شهرستان چالوس موظف به معرفی یک نماینده ویژه به دبیرخانه این ستاد که در اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مستقر است، هستند.

این مسئول درباره روز طبیعت تصریح کرد: در این روز براساس سنتی که وجود دارد همه مردم به دامان طبیعت می‌روند و بنابراین باید تمهیدات ویژه‌ای در این روز برای پیشگیری از رهاسازی زباله به دامان طبیعت و آلوده کردن آن اندیشیده شود که مهم‌ترین بحث دراین باره فرهنگ‌سازی است.

فرماندار چالوس اظهار کرد: شوراها و دهیاران باید در مسیرهای ورودی به جنگل مکانی را به‌طور موقت برای جمع‌آوری زباله در نظر بگیرند و کیسه‌های زباله را در اختیار مردم و مسافرانی که قصد حضور در جنگل و طبیعت دارند، قرار دهند.