جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

تولید 8 هزار تن ماهی سردآبی در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید 8 هزار تن ماهی سردآبی در آمل

فرماندار آمل از تولید 8 هزار تن ماهی سردآبی در این شهرستان خبر داد.

تولید 8 هزار تن ماهی سردآبی در آمل

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، احمد منفرد در جمع مردم و مسؤولان این شهرستان، اظهار کرد: آمل یکی از شهرهای شاخص در عرصه تولید، اقتصاد، اشتغال، کشاورزی و صنعت است.

وی با گرامیداشت روز خبرنگار، افزود: خبرنگاران چشم و گوش مردم و نظام بوده و حلقه ارتباط‌ دهنده مردم با مسؤولان هستند.

فرماندار آمل با تأکید بر اینکه در عرصه خبر نیز خبرنگاران برجسته و توانمند در این شهر مشغول کار هستند که ارتباط آنها با مدیران دوسویه است، تصریح کرد: اصحاب رسانه در این شهرستان با عمل به وظایف خود در راستای اطلاع‌رسانی صحیح و مناسب گام برمی‎‌دارند.

این مسؤول با اشاره به اینکه برای نخستین‌بار در این شهرستان موفق شدیم تا نشست صمیمی بین احزاب و گروه‌ها، تشکل‌های رسمی و سازمان‌یافته برگزار کنیم، ادامه داد: در دیگر دستاورد نیز با تلاش مسؤولان، اعضای شورای اسلامی و شهرداری آمل پس از مذاکرات طولانی با آب منطقه‌ای مازندران توافق اختصاص هشت کیلومتر از حاشیه رودخانه هراز از کمربندی شمالی تا کمربندی جنوبی در مسیر شهری برای رونق بیشتر شهر حاصل شد.

منفرد، آمل را شهری تاریخی، دینی، مذهبی و شاخص با موقعیت‌های جغرافیایی دانست و یادآور شد: کوتاه‌ترین مسیر ارتباطی شمال به پایتخت کشور با وجود محور مواصلاتی هراز در آمل مهیا است و وجود رودخانه کبیر هراز با ویژگی‌های بی‌نظیر بر اهمیت آن می‌افزاید.

وی با اشاره به اینکه سالانه 8 هزار تن ماهیان سردسیری در مزارع این شهرستان تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: با وجود قله سر به فلک کشیده دماوند ورزش کوهنوردی در این شهرستان از اهمیت زیادی برخوردار است هر چند در بخش کوهنوردی و گردشگری این بخش سهم بسیار کمی داریم.

فرماندار آمل ادامه داد: باید در حوزه قله دماوند مدیریت، ساماندهی و ارتقای گردشگری انجام شده و مدیریت امور به دست خودمان واگذار شود.

این مسؤول با اعلام اینکه قله دماوند با بیش از 5 هزار و 600 متر ارتفاع از زیبایی و جاذبه گردشگری زیادی برخوردار است، افزود: این قله در بین گردشگران داخلی و خارجی ویژگی خاصی دارد.

منفرد با اشاره به حل شدن گره مشکل ورزش در این شهرستان، اظهار کرد: مجموعه ورزشی استادیوم شهید چمران از بناهای ورزشی قدیمی در این شهرستان است که حدود 45 سال مالکیت آن در اختیار اداره ورزش و جوانان نبوده ولی پس از مذاکرات طولانی و سخت با مالکان به نتایج خوبی دست یافتیم.

وی با اشاره به اینکه 28 هزار و 500 متر مربع از عرصه مکان‌های ورزشی آمل در اختیار مالکان بوده و حتی حکم عرصه در گذشته به نفع آنها صادر شده بود، گفت: پس از مذاکرات مطلوب مالکان پذیرفتند با در اختیار گرفتن 10 درصد از عرصه به میزان 2 هزار و 850 متر مربع کلیه اماکن ورزشی شامل زمین چمن و سالن‌های ورزشی در اختیار اداره ورزش و جوانان آمل قرار گیرد.