جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

تولید 712 هزار اصله نهال در نهالستان لاجیم سوادکوه - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید 712 هزار اصله نهال در نهالستان لاجیم سوادکوه

رئیس اداره منابع طبیعی و آب‌خیز‌داری سوادکوه از تولید 712 هزار اصله نهال سال 94 در نهالستان لاجیم سوادکوه خبر داد.

تولید 712 هزار اصله نهال در نهالستان لاجیم سوادکوه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در سوادکوه، یدالله داوودی صبح امروز در جلسه برنامه‌ریزی فعالیت‌های منابع طبیعی سوادکوه از فعالیت سه دهنه کوره زغال فعال در سوادکوه خبر داد و گفت: 40 کارگاه چوب‌بری در سوادکوه وجود دارد که 32 کارگاه فعال است.

وی با بیان اینکه نهالستان لاجیم در 28 هکتار به تولید نهال‌های جنگلی اقدام می‌کند، افزود: در سال 94، تعداد 712 هزار اصله نهال در نهالستان لاجیم سوادکوه تولید شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آب‌خیز‌داری سوادکوه از برگزاری 22 جلسه با مرتع‌داران سوادکوه به منظور ارتقای دانش و آگاهی و جلب مشارکت در مدیریت چرای دام خبر داد و افزود: 29 پروانه چرای دام به وارثان دامداران منتقل شده است.

داوودی به پیشرفت فیزیکی 100درصدی بهبود و اصلاح مراتع در حوزه نصب آبشخور، لوله و تبدیل اراضی کم‌بازده اشاره و اظهار کرد: واحد آب‌خیز‌داری اداره منابع طبیعی و آبخیز‌داری سوادکوه در حال اجرای اقدامات پیشگیرانه مهار سیل در سطح عملیاتی 832 متر مکعب در روستا‌های ممیج‌خیل و شیر‌کلا است.

وی افزود: پیشرفت فیزیکی این طرح 25 درصد است و طرح حفاظت خاک در حوزه آب‌خیز سرخ‌آباد در 17.5 هکتار با پیشرفت فیزیکی 90 درصد و طرح ملی معرف زوجی با نوع عملیات آمار‌برداری در منطقه سنگ‌ده با پیشرفت 50 درصد است.