جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

تولید 60 مگاوات برق از طریق نیروگاه‌های بادی و خورشیدی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید 60 مگاوات برق از طریق نیروگاه‌های بادی و خورشیدی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، منوچهر جعفری پیش‌ از ‌ظهر امروز در همایش مدیریت برق صنایع مازندران در باشگاه برق ساری، اظهار داشت: صنعت برق با وجود همه تلاش‌ها، در سال‌های اخیر با مشکلاتی روبرو شد.

وی ادامه داد: مشکلات ناشی از کمبود نقدینگی سبب بروز عقب‌ماندگی‌هایی در این صنعت شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران تصریح کرد: در حال حاضر ظرفیت اسمی نیروگاه‌های کشور 74 هزار مگاوات است که قدرت عملی آن‌ها بیش از 48 هزار مگاوات نیست.

وی با اشاره به پایین بودن راندمان این نیروگاه‌ها گفت: در تلاش هستیم در سال 94 راندمان را به بالای 40 درصد افزایش دهیم.

این مسئول با بیان اینکه پیش‌بینی ما برای مصرف امسال مشترکان برق، 50 هزار مگاوات است، گفت: دو هزار مگاوات اختلاف بین تولید و مصرف وجود دارد که باید با تدابیری جبران شود.

وی با اشاره به همکاری 88 صنعت استان در سال گذشته با شرکت توزیع برق گفت: حدود 43 مگاوات در بخش صنایع مازندران صرفه‌جویی شد.

جعفری افزود: هزار و 860 مگاوات در بخش تمامی مشترکان شرکت توزیع برق کشور صرفه‌جویی شد که سهم مازندران از این مقدار 102 مگاوات بود.

وی اذعان داشت: بیش از 420 میلیون تومان تخفیف برای مشترکان صرفه‌جو در قبض آذر ماه در نظر گرفته شد.

مدیر عامل شرکت توزیع برق مازندران با اشاره به کاهش میزان بارندگی و کمبود آب خاطر نشان کرد: از 700 واحد صنعتی که دیمان آنها بالای 200 کیلو وات بود، تقاضای همکاری کردیم.

وی از رشد 17 درصدی تعداد کارخانه‌های استان خبر داد و گفت: تعداد کارخانه‌های صنعتی از 7 هزار و 94 واحد در سال 91، به بیش از 8 هزار واحد در سال 92 رسیده است.

این مسئول ادامه داد: در این بخش مصرف انرژی از 570 مگاوات به هزار مگاوات رسیده و در مصرف برق شاهد رشد هشت درصدی بودیم.

وی از کسب رتبه اول مازندران در 32 شرکت توزیع برق کشور خبر داد و بیان داشت: فرهنگ درست مصرف کردن در استان در حال نهادینه شدن است.

جعفری با تاکید بر لزوم جایگزین کردن سوخت پاک به جای سو‌خت‌های فسیلی اظهار داشت: استفاده از آب‌گرمکن خورشیدی یکی از راهکارهای کاهش مصرف برق است.

وی افزود: ایجاد نیروگاه‌های بادی و خورشیدی را در سال 93 در دستور کار داریم و در نظر داریم 50 تا 60 مگاوات برق را از طریق انرژی خورشیدی تولید کنیم.