جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

تولید 50 نوع محصول متنوع باغی و زراعی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید 50 نوع محصول متنوع باغی و زراعی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری ربیع فلاح صبح امروز در آیین آغاز سرشماری کشاورزی در هنرستان کشاورزی شهرستان ساری، اظهار داشت: مازندران از استان‌های مهم و استراتژیک در بخش کشاورزی کشور است.

وی با بیان اینکه باید نسبت به توسعه و بهبود مجموعه فعالیت‌های کشاورزی تلاش کنیم، گفت: سرشماری بخش کشاورزی، زیربنا و اساس برنامه‌ریزی در کل بخش کشاورزی و اقتصاد کشاورزی است.

این مسئول با اشاره به اینکه هر فعالیتی که در جامعه انجام می‌شود باید منبعث از اطلاعات و داده‌هایی باشد که تصمیم‌گیری بر اساس آن صورت گیرد، متذکر شد: کشاورزی در استان مازندران، معنا و مفهوم خاصی دارد.

فلاح با بیان اینکه حدود 20 درصد از اشتغال استان در بخش کشاورزی است، ادامه‌ داد: بیش از 50 نوع محصول متنوع باغی و زراعی در مازندران تولید می‌شود.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه برنج از محصولات مهم مازندران است، تصریح‌ کرد: با وجود کمبود آب، توانستیم نیاز آبی استان را برای محصول برنج و سایر محصولات زراعی، تامین کنیم.

وی با بیان اینکه کشور ما با موضوع خشکسالی مواجه است، اظهار داشت: در مازندران هم شاهد کاهش حدود 30 درصدی بارندگی هستیم و با توجه به میزان بارندگی، شرایط کشت ما هم تغییر می‌کند.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه در طول سالیان گذشته نتوانستیم آب‌های سطحی استان را مهار کنیم، تاکید کرد: باید بتوانیم آب‌های سطحی استان را مهار کنیم.

وی با بیان اینکه دریا از محورهای مهم استان است، گفت: در بخش اقتصادی کشور، جایگاه دریا باید مشخص شود و همه این‌ها نیازمند پایه آماری دقیق است.

فلاح تصریح ‌کرد: تمامی آمار و اطلاعات ارائه شده از سوی بهره‌برداران بخش کشاورزی در نزد ما محفوظ بوده و آمار محرمانه تلقی می‌شود.

{jcomments off}