جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

تولید 12.5 تن عسل در فریدونکنار - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید 12.5 تن عسل در فریدونکنار

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار از تولید 12.5 تن عسل در این شهرستان ساحلی خبر داد.

تولید 12.5 تن عسل در فریدونکنار

محمدرضا ضیایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار اظهار کرد: طرح رکوردگیری و ثبت مشخصات زنبور عسل در شهرستان فریدونکنار به پایان رسیده است.

وی افزود: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار که با سه نفر از زنبورداران فعال این شهرستان قرارداد همکاری پروژه ثبت مشخصات زنبور عسل به تعداد 90 کلنی را امضا کرده بود، طرح رکوردگیری و ثبت مشخصات آن را به پایان رساند.

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار تصریح کرد: زنبورداران طرف قرارداد متعهد شدند در امور زنبورستان خود با نماینده جهاد کشاورزی این شهرستان همکاری و در زمان کوچ و جابجایی، محل استقرار زنبورستان را اطلاع و کلنی های مشمول طرح را تا پایان اجرای آن به فروش نرسانند.

ضیائی بیان کرد: این پروژه به منظور کسب اطلاعات دقیق درباره راندمان تولید و رفتار زنبور عسل در زنبورستان‌ها انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از یک‌هزار و 900 کلنی مدرن در سطح شهرستان سرشماری شد که از این تعداد رقمی بالغ بر 12.5 تن عسل به ارزش ریالی بالغ بر 6 هزار میلیون ریال به دست آمد.

ضیایی با بیان اینکه ایستگاه پمپاژ آب زراعی روستای جزین به بهره‌برداری رسید، اظهار کرد: این ایستگاه پمپاژ با اعتباری بالغ بر 435 میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی احداث شده است.

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار ادامه داد: با بهره‌برداری از ایستگاه پمپاژ آب زراعی روستای جزین بخش مرکزی این شهرستان که با اعتباری بیش از 435 میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی صورت گرفت، تامین آب آب­بندان روستا به سهولت انجام و از هدر رفت آب جلوگیری می­‌شود.

ضیایی گفت: منبع تامین آب، رودخانه مجاور روستا است و با احداث این ایستگاه ضمن حمایت از آب­بندان روستا مشکل کم ­آبی 50 خانوار مرتفع می‌شود.