جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

تولید 110 هزار تن گندم و جو در بهشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید 110 هزار تن گندم و جو در بهشهر

غلام‌رضا قنبری امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان بهشهر درباره میزان تولید غلات بهاره به ویژه گندم، دانه‌های روغنی(کلزا) و جو همچنین درآمد حاصله از آن توضیح داد.

وی با اشاره به اینکه امسال 20 هزار هکتار از اراضی زراعی در دو بخش کوهستانی و دشت، زیر کشت گندم رفتند، اظهار داشت: از این تعداد 14 هزار هکتار در دشت و 6 هزار هکتار در بخش کوهستانی کشت شدند که در مجموع، بالغ بر 70 هزار تن گندم از آنها برداشت شد.

دبیر کارگروه توسعه کشاورزی شهرستان بهشهر، درآمد حاصله از این میزان محصول را 35 میلیارد تومان اعلام کرد.

وی همچنین درباره میانگین برداشت گندم در هکتار، به خبرنگار فارس، پاسخ داد: میانگین آن در مناطق دشت، بین چهار تا 4.5 تن و در مناطق کوهستانی بین چهار تا 3.5 تن در هکتار است که امسال نسبت به سال گذشته، افزایش 15 درصدی را به دلیل وضعیت آب و هوایی مطلوب، شاهد بودیم.

* تولید30 هزار تن جو

قنبری در ادامه گفت‌وگو، میزان برداشت جو از اراضی زیر کشت این محصول را 12 هزار هکتار اعلام کرد.

وی تصریح کرد: از این مقدار سطح زیر کشت، 30 هزار تن محصول برداشت شد.

قنبری همچنین درآمد حاصله از برداشت جو را حدود 20 هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

* برداشت هشت هزار تن کلزا

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر، در ادامه، از برداشت بالغ بر هشت هزار تن دانه روغنی کلزا از اراضی زیر کشت این محصول خبر داد و گفت: درآمد حاصله از کلزا، بالغ بر 15 میلیارد تومان است.

وی افزود: این مقدار محصول از 4.5 هزار هکتار سطح زیر کشت به دست آمده است.

گفتنی است شهرستان بهشهر به دلیل شرایط اقلیمی مناسب، تولیدکننده حدود 90 نوع محصول کشاورزی و دامی است و قطب کشاورزی استان مازندران محسوب می‌شود.