جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

تولید سالانه 55 میلیون شاخه گل زینتی در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید سالانه 55 میلیون شاخه گل زینتی در آمل

مرتضی امینی‌نیاکی  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل با اعلام اینکه 463 واحد گلخانه تولید گل‌های زینتی و دارویی در شهرستان آمل فعال است، اظهار کرد: این واحد‌ها حدود 55 میلیون انواع گل‌های زینتی به ارزش 550 میلیارد ریال تولید و برای مصرف داخلی و کشورهای هدف به فروش می‌رسد.

وی به میزان سطح و تولید گل‌های زینتی شهرستان اشاره کرد و افزود: گل‌های شاخه بریده در سطح 11 میلیون و 520 میلیون و 35 مترمربع با تولید 48 میلیون شاخه در این شهرستان تولید می‌شود.

امینی یادآور شد: گل‌های آپارتمانی در سطح 300 هزار و 500 مترمربع با تولید 1.5 میلیون گل آپارتمانی در این جایگاه تولید گل و گیاه قرار دارند.

وی با بیان اینکه گل‌های درخت و درختچه در سطح 182 هزار و 120 مترمربع با تولید 3 میلیون درخت و درختچه در این شهرستان صورت می‌گیرد، گفت: گل‌های فصلی نشایی در سطح 10 هزار و 500 مترمربع با تولید 2 میلیون گل نشایی نیز در آمل تولید می‌شود.

این مسئول ادامه داد: در مجموع تولید گل و گیاه در سطح یک میلیون و 645 هزار و 155 متر مربع به صورت پوششی و روباز با تعداد 463 بهره‌بردار و با اشتغال به کار 1218 نفر نیروی کار کشت و تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه در راستای بهینه‌سازی مصرف سوخت و اصلاح ساختاری گلخانه‌ها پس از ارزیابی درخواست متقاضیان، تاکنون 9 واحد گلخانه با اعتبار بیش از 334 میلیون تومان اصلاح ساختار شد، گفت: گیاهان زینتی و دارویی تولیدی شهرستان آمل علاوه بر مصرف داخلی به کشورهایی چون روسیه، ترکمنستان، آذربایجان، ارمنستان، عراق، افغانستان و قطر صادر می‌شود.

امینی تصریح کرد: شهرستان آمل در استان مازندران رتبه اول را در میزان سطح کشت گل‌های زینتی دارد.