سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

تولید سالانه 400 هزار تن سبزی در مازندران/استفاده از سبزی پروتزشده برای تولید کمپوست و خوراک دام - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید سالانه 400 هزار تن سبزی در مازندران/استفاده از سبزی پروتزشده برای تولید کمپوست و خوراک دام

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: همکاری با واحد بسته‌بندی و استفاده از ضایعات سبزی در ایتالیا می‌تواند برای بهداشتی‌ کردن، ارزش افزوده سبزی تولیدی و استفاده از سبزیجات پروتزشده برای تولید کمپوست و خوراک دام مفید باشد.

تولید سالانه 400 هزار تن سبزی در مازندران/استفاده از سبزی پروتزشده برای تولید کمپوست و خوراک دام

دلاور حیدرپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، درباره دستاورد سفر هیأت مازندران به مارکه ایتالیا اظهار کرد: بازدید از کارخانه تراکتور‌سازی داشته‌ایم که می‌تواند برای انتقال یافته‌ها به مازندران مفید باشد.

وی با بیان اینکه بازدید از واحد بسته‌بندی و استفاده از ضایعات سبزی صورت گرفت که برای مازندران می‌تواند مفید باشد، ادامه داد: این واحد روزانه 120 تن بسته‌بندی انواع سبزیجات را به بازار دارد و با توجه به اینکه مازندران ظرفیت خوبی برای تولید سبزی دارد و سالانه بیش از 400 هزار تن انواع سبزی در استان تولید می‌شود، الگوی خوبی برای همکاری است و بخش خصوصی نسبت به این امر استقبال خوبی داشته و هماهنگی‌های لازم برای استفاده از این ظرفیت در مازندران صورت گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: استفاده از این واحد می‌تواند برای بهداشتی‌ کردن، ارزش افزوده سبزی تولیدی و استفاده از سبزیجات پروتزشده برای تولید کمپوست و خوراک دام مفید باشد.

این مسؤول در پایان گفت: با توجه به افزایش تولید سبزی در مازندران و شرایط مناسب تولید این محصول مذاکراتی با بخش خصوصی در این زمینه انجام شد و در تلاش هستیم شرایط همکاری فراهم شود.