سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

تولید دستگاه مولد برق با توان 10 کیلو وات بدون نیاز به سوخت در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید دستگاه مولد برق با توان 10 کیلو وات بدون نیاز به سوخت در مازندران

معاون علمی ـ پژوهشی قرارگاه جهاد اقتصادی سپاه کربلا مازندران از تولید دستگاه مولد برق با توان 10 کیلو وات بدون نیاز به سوخت در مازندران خبر داد.

تولید دستگاه مولد برق با توان 10 کیلو وات بدون نیاز به سوخت در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، محمدهادی موذن در جلسه قرارگاه جهاد اقتصادی که در ناحیه مقاومت جلسه قرارگاه جهاد اقتصادی که در ناحیه مقاومت بسیج سپاه نور برگزار شد با اشاره به اهمیت آموزش، اظهار کرد: با شعار هر پایگاه یک کلاس آموزشی اقتصاد مقاومتی در سال جاری تاکنون 14 دوره آموزشی کوتاه اما عملیاتی در سطح استان برگزار شد.

وی افزود: پایگاه‌های شهری و روستایی با تعیین حوزه فعالیت اولویت‌دار و افزایش دانش فنی کار و کسب و تولید، سبب افزایش تولید، بهره‌‍وری و اشتغال پایدار می‌شوند.

معاون علمی ـ پژوهشی قرارگاه جهاد اقتصادی سپاه کربلا مازندران با بیان اینکه تاکنون شاهد افزایش بهره‌وری زنبور عسل و میزان تولید عسل و تولید برنج همزمان با پرورش ماهی و اردک و غاز در مزرعه در مازندران بودیم، از انجام پژوهش و تولید دستگاه مولد برق با توان 10 کیلو وات بدون نیاز به سوخت خبر داد و گفت: این دستگاه می‌تواند برق یک ساختمان مسکونی را هم تامین کند که برای تولید انبوه نیاز به زمان و حمایت دارد.

فرماندار نور نیز در این جلسه اظهار کرد: انتظار مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است و دیگر جای درنگ نیست.

هادی خنجری افزود: ما در این بحث همچنان درگیر گفتمان دولتی هستیم، در حالی که این امر نیازمند گفتمان ملی و مردمی است و باید در جامعه و بین مردم نهادینه شود.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات عدم باور جدی است، ما هنوز به این باور نرسیدیم که دشمن واقعی علیه اقتصاد وجود دارد، این یک چالش اساسی محسوب می‌شود، بنابراین باید باور مردم را به اعتقاد واقعی تبدیل کرد.

فرماندار نور ادامه داد: با توجه به ظرفیت و وسعت سرزمینی شهرستان نور و همچنین مواهب الهی طبیعی اعم از جنگل، دریا، دشت، مرتع و... زمینه اجرای اقتصاد مقاومتی وجود دارد و ما در اقدام و عمل نه تنها مانع نیستیم بلکه همه نوع حمایت می‌کنیم و به عنوان یک بسیجی در خدمت این امر جهادی هستیم.

خنجری ورود به بازارهای خارجی به ویژه کشورهای همسایه را ضرورتی اجتناب ناپذیر برای اقدام و عمل در عرصه اقتصاد مقاومتی دانست.