جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

تولیدات فاخر هنری به ایجاد خانواده های مستحکم کمک می کند - نمایش محتوای خبر

 

 

تولیدات فاخر هنری به ایجاد خانواده های مستحکم کمک می کند

از جمله اقداماتی که می تواند نقشی فرهنگ ساز و تسهیل کننده را در ایجاد خانواده های مستحکم و زوج هایی وفادار ایفا کند، اقدامات هنری است که در قالب تولیدات فاخر هنری تبلور و تجسم می یابد.
به گزارش خبرنگار مهر، سینا دلشادی شامگاه یکشنبه در نشست با هنرمندان استان افزود: حوزه هنری استان مازندران با گنجاندن موضوع خانواده در اولویت های پنج گانه خود،همچنان حامی برنامه ها و فعالیتهای هنری ارزشی با موضوع خانواده است.

وی اظهار داشت: خانواده، اولین، اصیلترین و مهمترین گروه اجتماعی است وآنچه این گروه اولیه و به بیانی دیگر غیر رسمی را از سایرین مجزا و متمایز می کند این است که اساس خانواده مبتنی بر روابط،عواطف و احساسات است.

وی اظهار داشت: شکل دادن به شخصیت،ایجاد انس ، الفت و مهربانی و همچنین حمایتها و پشتیبانیهای دائمی و همیشگی از اعضا،مهمترین کارکردهای نهاد خانواده است.

دلشادی عنوان کرد: خانواده از آن رو که ماندگارترین و ابدی ترین نهاد بشری است نیاز به واکاوی و اعتنای بیشتری از سوی همه برنامه ریزان و دست اندرکاران و سیاستگزاران امور فرهنگی و اجتماعی در کشور را دارد.

مدیر حوزه هنری مازندران افزود: بنابراین توجه به کارکردهای آن به عنوان مهمترین متغیر در فرآیند شکل گیری شخصیت و نقش آفرینی او در جامعه نیاز به پرداختن همه جانبه به این مهم را دارد.

وی یادآورشد: خانواده سالم است که جامعه ای سالم را به وجود می آورد و بالندگی خانواده،بالندگی جامعه است و خانواده جایگاهی حساس و استراتژیک محسوب می شود و بنابراین خانواده ای که بتواند در راستای این هدف ،نقش مثبت و موثری ایفا کند،این خانواده در تراز خانواده اسلامی و بنیانی الهی شناخته می شود.

دلشادی افزود: حوزه هنری،به عنوان نهادی انقلابی و مروج فرهنگ اسلامی ومبلغ  ارزشهای مبتنی بر معارف اسلامی و آرمانهای انقلاب اسلامی،این جایگاه مقدس(خانواده) را بیش از پیش مورد توجه قرار داده و با گنجاندن این موضوع در اولویتهای برنامه ای و کاری خود در پی زمینه سازی برای مطرح نمودن بیش از پیش آن در جامعه و برجسته نمودن این مهم با زبان موثر و ماندگار هنر است.