جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

توصیه آیت‌الله طبرسی به خبرنگاران - نمایش محتوای خبر

 

 

توصیه آیت‌الله طبرسی به خبرنگاران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی در دیدار با خبرنگاران استان مازندران با اشاره به حساسیت کار اطلاع‌رسانی اظهار داشت: جریان‌سازی رسانه‌ها مربوط به حال حاضر نیست و اطلاع‌رسانی و جریان‌سازی در جهان دارای تاریخ بسیار طولانی است.

وی تصریح کرد: کار اطلاع‌رسانی از گذشته بسیار طولانی در جهان مطرح بود و اگر خبرنگاران نبودند بسیاری از وقایع تاریخی جهان در حال حاضر در اختیار ما نبود.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران با اعلام اینکه صداقت در اطلاع‌رسانی باید مورد توجه قرار گیرد خاطرنشان کرد: خبرنگاران ضمن اینکه در کاری که دارند توانمند باشند باید صداقت را در اولویت کار خویش قرار دهند.

این مسئول با اعلام اینکه خبرنگاران در اطلاع‌رسانی باید خدا را در نظر داشته باشند و برای رفع مشکل مردم قلم بزنند، تاکید کرد: خبرنگار حرفه‌ای صداقت را در اولویت کاری خویش قرار می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران با اشاره به سابقه مطبوعات در کشور گفت: رسانه‌ها باید از تقلید بپرهیزند و ایرانی اسلامی بودن رسانه‌های کشور باید حفظ شود.

این مسئول با اشاره به نقش اثرگذار رسانه‌ها در ایجاد فضای نشاط معنوی در جامعه گفت: رسانه‌ها مدیران را به خدمت صالح در کشور دعوت کنند و در کنار دعوت مدیران به ایجاد کار و نشاط روحیه امید و شادابی در کشور فراهم شود.

طبرسی با اشاره به نقش برجسته رسانه‌ها در کشور برای مبارزه با دشمن داخلی و خارجی خاطرنشان کرد: دشمن از هر زمینه برای به چالش کشیدن نظام استفاده می‌کند و رسانه‌ها در مبارزه با دشمن در خط مقدم قرار دارند.

این مسئول به نسل‌کشی اسرائیل در فلسطین اشاره کرد و گفت: بسیاری از اخباری که توسط رسانه‌های غربی درباره مبارزه مردم فلسطین منتشر می‌شد نادرست است و این نشان می‌دهد که صداقت رسانه‌ای در غرب وجود ندارد و غرب رسانه را برای اهداف شوم خویش به کارگیری کرد.

این مسئول در ادامه با اشاره به نقش اثرگذار ولایت فقیه در جامعه خاطرنشان کرد: ایران اسلامی به واسطه ولی‌فقیه از گزند دشمنان در امان ماند و نیاز است رسانه‌ها حفظ شان ولی فقیه زمان را در اولویت کار خویش قرار دهند و در این سال‌ها نیز رسانه‌ها در این امر پیشقدم بودند.

وی با اعلام اینکه دولت اسلامی مورد نظر رهبری باید مورد توجه رسانه‌ها باشد، گفت: حمایت از منویات رهبری ایران را به سر منزل مقصود که همان راه امام عصر(ع) سوق می‌دهد.