سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

توسعه کتابخانه های سیار از برنامه های کانون پرورش فکری مازندران است - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه کتابخانه های سیار از برنامه های کانون پرورش فکری مازندران است

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران توسعه کتابخانه های سیار برای دانش آموزان مناطق محروم را از برنامه های این داره کل دانست.

توسعه کتابخانه های سیار از برنامه های کانون پرورش فکری مازندران است

قاسم عزیز زاده گرجی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برای تجهیز سخت افزاری در این زمینه نیازمند سه میلیارد ریال بودجه هستیم.
وی گفت: در صورت تامین این اعتبار و خرید 10 دستگاه خود روی حمل کتاب می توانیم فرزندان مناطق محروم را پوشش دهیم.
او شمار کتابخانه های سیار را در حال خاضر چهار باب برشمرد و افزود: هرکدام از آن ها 700 مخاطب مورد هدف را تحت پوشش قرار می دهد.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با اشاره به اینکه اصلی ترین مکان برای کانون پرورش فکری کتابخانه است، اضافه کرد: در دل فعالیت کتابخوانی طرح «برمدار کتاب» از سوی مربیان کانونی در کانون پرورش فکری مازندران اجرا شد تا این نهاد فرهنگی و پرورشی در روند فعالیت های خود به نقطه مطلوب فرهنگی برسد.
وی آشنایی افراد تحت پوشش در مراحل تولید و نشر کتاب را از برنامه های این طرح و ترغیب به کتابخوانی را از اهداف آن دانست.
او کانون پرورش فکری را متولی آموزش های غیر رسمی کودکان و نوجوانان دانست و با اشاره به اینکه جمعیت هفت تا 17سال استان تحت پوشش این اداره کل هستند، تاکید کرد: از ظرفیت سایر دستگاه های فرهنگی باید برای ارتقا فعالیت های کانونی استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه کانون پرورش فکری مازندران با دانشگاه فرهنگیان نیز جلساتی برگزار کرد و مقرر شد تفاهم نامه همکاری بین این دو دستگاه فرهنگی امضا شود، افزود: دانشجویان این دانشگاه دوره های کارورزی را در کنار مربیان کانونی خواهند داشت تا انگیزه معلمان آینده در برخورد با دانش آموزان و آشنایی آنان با مهارت های ارتباط موثر، افزایش یابد.
گرجی اضافه کرد: مقرر شد کانون پرورش فکری با آموزش و پرورش و سایر نهادهای وابسته به آن از قبیل اداره کل نوسازی مدارس و دانشگاه فرهنگیان جلسات مختلفی به صورت ماهانه داشته باشد تا نوع نگاه و موضوعاتی که قرار است طرح شود در حوزه کودک و نوجوان به صورت تخصصی مورد پیگیری قرار گیرد.
وی فضای کانونی را محیط شاد و با طراوت که قابل پسند بچه ها است، دانست و افزود: 135 نفر نیرو در کانون پرورش فکری مازندران در سطح استان فعالیت می کنند که از این تعداد 83 نفر مربی هستند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با بیان اینکه فعالیت های کانونی به صورت جداگانه در بخش های فرهنگی، ادبی و هنری انجام می شود، خاطرنشان کرد: 42 عنوان برنامه در حوزه فعالیت های پنجگانه فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و مذهبی در کانون در اختیار کودکان و نوجوانان قرار می گیرد.
وی برنامه محوری در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران را کتابخوانی دانست و گفت: علاوه بر برنامه های آموزشی و پرورشی در این اداره کل برای غنی سازی اوقات فراغت امسال 19 نمایش عروسکی انجام شد و جشنواره مجسمه های شنی در مازندران نیز بزودی برگزار خواهد شد.