سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

توسعه کتابخانه‌های آمل نیاز به مدیریت فرهنگی دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه کتابخانه‌های آمل نیاز به مدیریت فرهنگی دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، سیدجعفر رسولی ظهر دیروز در جلسه کتابخانه‌های عمومی شهرستان آمل با اشاره به اینکه جایگاه امروز آمل به لحاظ داشتن کتابخانه عمومی مناسب نیست، اظهار داشت: این شهرستان دارای استعداد ویژه‌ای است اما به نسبت از فضای مناسبی برخوردار نیست.

وی با تأکید براینکه برای توسعه کتابخانه‌های عمومی آمل نیاز به مدیریت دلسوز فرهنگی است، ادامه داد: رشد کتابخانه‌های عمومی آمل در گرو پیگیری مسئولان مربوطه است.

سرپرست فرمانداری آمل با اشاره به اینکه آمل نیاز به آماده‌سازی بستر لازم برای توسعه کتابخانه‌ها دارد، خاطرنشان کرد: زمانی که اولویت کشور فرهنگی است بحث فرهنگی نباید در شهرستان مغفول باشد.

این مسئول با تأکید بر اینکه کتابخانه عمومی تبلیغات اسلامی آمل از فضایی مناسب برای عمومی شدن برخوردار است، بیان کرد: با تغییرات اندک می‌توان از این فضا به نحو مطلوب بهره برد.

رسولی با اعلام اینکه کتابخانه عمومی امامزاده ابراهیم آمل باید هر چه زودتر تجهیز شود، عنوان کرد: این منطقه از تراکم جمعیتی زیادی برخوردار است و تجهیز آن می‌تواند بخش فرهنگی منطقه را مستغنی کند.

سرپرست فرمانداری ویژه آمل با اشاره به اینکه نیازی به احداث کتابخانه‌های عمومی با ظرفیت بالا در روستاها نیست، تصریح کرد: این کتابخانه‌ها با قرار گرفتن در مسیرهای اصلی و حاشیه شهرها می‌تواند افراد بیشتری را در این زمینه زیر پوشش قرار دهد.

 آمل دومین شهر پرجمعیت مازندران است.