سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

توسعه محورهای ارتباطی نیاز امروز مازندران است - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه محورهای ارتباطی نیاز امروز مازندران است

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه راه زیرساخت اصلی برای توسعه و پیشرفت همه‌جانبه در جامعه است، گفت: نیاز امروز مازندران، توسعه و ارتقاء محورهای ارتباطی آن است.

توسعه محورهای ارتباطی نیاز امروز مازندران است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل‌ راه و شهرسازی مازندران، علی‌اصغر یوسف‌نژاد به‌منظور رسیدگی و بررسی از وضعیت موجود راه‌های مرکز استان، در نشست هم‌اندیشی با بخشداران مرکز استان با مدیرکل راه و شهرسازی مازندران، با قدردانی از زحمات راهداران استان، اظهار کرد: راه زیرساخت اصلی برای توسعه و پیشرفت همه‌جانبه در جامعه بوده و باید به ارتقاء و ایمن‌سازی آن اهمیت داد و نیاز امروز مازندران، توسعه و ارتقاء محورهای ارتباطی آن است.

وی درباره پروژه‌های اجرایی این اداره‌کل، افزود: با توجه به گستردگی بخش‌ها و حوزه‌ها در سطح شهرستان ساری می‌طلبد تا با نگاه ویژه‌ای درباره ارتقاء و ایمن‌سازی جاده‌ها گام برداشت.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی از آمادگی خود در جهت رفع موانع اجرایی پروژه‌های راه‌سازی و راهداری در مرکز استان اشاره کرد و گفت: باید دست در دست و یک صدا در جهت آبادانی و پیشرفت منطقه و دیار خود بکوشیم.

این مسؤول خواستار تشکیل جلساتی مداوم و مستمر توسط بخشداران با دیگر معاونان راه و شهرسازی مازندران شد و ادامه داد: بخشداران هر منطقه باید براساس نیاز و شرایط منطقه، پروژه‌ها و خواسته‌های خود را اولویت‌بندی کرده تا بتوان از این طریق در تسریع و رفع آنها قدم برداشت.

یوسف‌نژاد یادآور شد: با توجه به حضور مهندسان متعهد و کار آزموده در مجموعه راه و شهرسازی، امید آن است امسال هرچه زودتر شاهد بهره‌برداری نهایی و رفع موانع از پروژه‌ها باشیم، چرا که حق مردم شهرستان ساری است که جاده‌هایی ایمن و استاندارد داشته باشند.

*تعریض جاده‌های مازندران نیازمند عزم ملی است

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران خواستار توجه ویژه مسؤولان ارشد کشوری و استانی به محورهای ارتباطی این استان شد و گفت: تعریض و ارتقاء جاده‌های مازندران نیازمند عزم ملی است.

حیدر نوروزی تصریح کرد: اقبال و استقبال عموم کاربران جاده‌ای برای تردد از سطح محورهای مرکز مازندران بالاست، از این رو امیدواریم با برنامه‌ریزی و تلاش مضاعف بتوانیم سرعت قابل توجهی در روند اجرایی این پروژه داشته باشیم.

وی با اشاره به محدودیت‌ها و چالش‌های موجود در روند اجرایی پروژه‌های راهسازی در استان، افزود: همت و غیرت به همراه تلاش و کوشش تمامی دست‌اندرکاران برای اتمام پروژه‌ها ستودنی است.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران به اقدامات ایمن‌سازی در سطح محورهای مرکز استان و دیگر جاده‌های مازندران اشاره کرد و گفت: با توجه به تردد میلیونی مسافر و گردشگر اقدامات وسیع و گسترده‌ای درباره ایمن‌سازی محورهای مازندران در قالب اجرای روکش آسفالت، خط‌کشی، نصب نیوجرسی و علائم، آشکارسازی نقاط پرحادثه و ... به اجرا در آمده است.

به گزارش فارس، در این نشست بخشداران این شهرستان به ارائه مشکلات و موانع اجرایی منطقه خود پرداخته و تصمیماتی در جهت رفع آنها صورت پذیرفت.