جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

توسعه باغات مرکبات از اولویت جهاد کشاورزی مازندران خارج شد - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه باغات مرکبات از اولویت جهاد کشاورزی مازندران خارج شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه توسعه باغات مرکبات در دستور کار این سازمان نیست، گفت: به فکر توسعه باغاتی هستیم که بتواند در بازار صادرات برای استان ایجاد ارزش افزوده کند.

توسعه باغات مرکبات از اولویت جهاد کشاورزی مازندران خارج شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، دلاور حیدرپور عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان آمل اظهار کرد: کشاورزی بخش فعال و بزرگی در سطح کشور است که توانسته از منفی شدن رشد اقتصادی کشور جلوگیری کند و رشد اقتصادی را در عدد 1.5 درصد نگه دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران افزود: کشاورزی سمبل فعالیت اقتصادی در مازندران است و با ارتقاء بهره‌وری در نهادهای تولید رونق ایجاد می‌شود.

وی با اعلام اینکه کشاورزی در مازندران فعالیت شاخص است که باید از آن بهره بیشتری گرفته شود و در زمینه کشاورزی نیازمند سرمایه‌گذاری در زیرساخت تولید هستیم، تصریح کرد: به دنبال اطلاع‌رسانی و ارتقاء سطح مهارتی تولیدکنندگان و بهره‌برداران هستیم تا از ظرفیت خالی استفاده بیشتر شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه آمل در زمینه کشاورزی از ویژگی‌های بارزی در سطح کشور و بین‌الملل برخودار است، گفت: ظرفیت‌های خالی این شهرستان در این زمینه باید تکمیل شود و بهره‌برداری مناسبی از ظرفیت‌ها شود.

وی خاطرنشان کرد: تکمیل زیرساخت‌های تولید، تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری و تامین آب برای کشاورزان می‌توانند به رونق بیشتر کمک کنند که در زمینه تامین آب کشاورزی بخشی از مسئولیت‌های است به وزارت جهاد کشاورزی و بخشی دیگر به وزارت نیرو بر می‌گردد.

حیدرپور با اعلام اینکه با احداث سد مخزنی هراز آسیب‌پذیری زراعی در حوزه هراز مرتفع می‌شود، بیان کرد: با توسعه فعالیت در اراضی شیب‌دار زمینه توسعه فعالیت باغبانی در استان فراهم می‎شود که با تولید در این بخش می‎توانیم به فکر صادرات محصولات باغی نیز باشیم.

وی با بیان اینکه توسعه باغات مرکبات در دستور کار این سازمان نیست، گفت: به فکر توسعه باغاتی هستیم که بتواند در بازار صادرات برای استان ایجاد ارزش افزوده کند.

حیدرپور با اعلام اینکه توسعه گلخانه مورد حمایت جهاد کشاورزی استان است، گفت: آماده کمک به سرمایه‌گذاران این بخش با نقدینگی از منابع دولتی و تسهیلات هستیم.