سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

توزیع 90 هزار پاکت جشن عاطفه‌ها در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

توزیع 90 هزار پاکت جشن عاطفه‌ها در آمل

مدیر کمیته امداد امام خمینی آمل از توزیع 90 هزار پاکت جمع‌آوری کمک‌های مردمی جشن عاطفه‌ها بین مردم، فرهنگیان، دانش‌آموزان و دانشجویان این شهر خبر داد.

توزیع 90 هزار پاکت جشن عاطفه‌ها در آمل

غلام‌رضا علی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: جشن عاطفه‌ها همزمان با آغاز مدارس و بهار تعلیم و تربیت فرصت مناسبی برای کمک به همنوعان و دانش‌آموزان مستمند و نیازمند است.

وی با اشاره به نگاه عمیق امام راحل در روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی مبنی بر تأسیس کمیته امداد برای فقرزدایی و کمک به نیازمندان، افزود: هم‌اکنون با تأکیدات رهبر انقلاب اسلامی در سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل آماده دریافت کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم، خیران و فرهنگیان برای یاری‌رسانی به دانش‌آموزان و دانشجویان مستعد و نیازمند هستیم.

مدیر کمیته امداد امام خمینی آمل با اعلام اینکه از همه مردم خیراندیش و خیران می‌خواهیم تا نهاد کمیته امداد در راه انجام وظایف سنگین‌اش یاری رسانده و در راستای کاهش فقر در جامعه گام‌های اساسی بردارند، تصریح کرد: کمیته امداد به تنهایی قادر به فقرزدایی و ارائه خدمات مطلوب به اقشار ضعیف و محروم نیست بلکه در این راه کمک مردم نیک‌اندیش و خیران بسیار مهم بوده و کمک‌حال مسؤولان است.

این مسؤول با تأکید بر اینکه مرحله نخست جشن عاطفه‌ها از 25 شهریور امسال همزمان با سراسر کشور در شهرستان آمل آغاز شد، ادامه داد: با برپایی پایگاه‌های ثابت و سیار جمع‌آوری کمک‌های مردمی در هفت نقطه از شهر آماده دریافت کمک‌های مردمی هستیم همچنین در مصلاهای نماز جمعه شهرهای آمل، دابودشت و امامزاده عبدالله در روز جمعه گذشته با استقرار پایگاه‌های سیار کمک‌های مردمی نمازگزاران جمع‌آوری شد.

علی‌پور خاطرنشان کرد: مرحله دوم جشن عاطفه‌ها با آغاز مدارس در دهه نخست مهر امسال آغاز می‌شود که در آن کمک‌های فرهنگیان، دانش‌آموزان و مسؤولان فرهنگی آموزش و پرورش جمع‌آوری می‌شود.

وی با اشاره به توزیع 90 هزار پاکت جمع‌آوری کمک‌های مردمی جشن عاطفه‌ها در هفته احسان و نیکوکاری، گفت: 30 هزار پاکت از سوی پایگاه‌های محلات در بین مردم توزیع شده و 60 هزار پاکت همزمان با بازگشایی مدارس بین دانش‌آموزان جمع کمک به نیازمندان توزیع می‌شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی آمل با اعلام فعالیت 26 کارمند و رابطان این نهاد در جمع‌آوری کمک‌های مردمی جشن عاطفه‌ها، خاطرنشان کرد: نهاد کمیته امداد در مجموع به مددجویان خدمات آموزشی، درمانی، مشاوره‌ای، تأمین و ساخت مسکن، وام کارگشایی و اشتغال، تهیه جهیزیه عروس، بیمه تأمین اجتماعی و خدمات تحصیلی ارائه می‌دهد.

این مسؤول بیان کرد: هم‌اکنون 6 هزار و 400 خانوار آملی با جمعیتی بالغ بر 12 هزار نفر مددجوی کمیته امداد هستند که در این بین 500 یتیم، 660 دانش‌آموز و 220 دانشجو از خدمات مختلف استفاده می‌کنند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی آمل گفت: از هموطنان، هم‌استانی‌ها و همشهریان می‌خواهیم تا دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند را فرزندان خود تلقی کنند و با کمک‌های مالی و غیرنقدی خود در بهار تعلیم و تربیت سال تحصیلی خوبی را برای آنها رقم بزنند.