سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

توزیع 47 هزار تن نهاده‌های کشاورزی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

توزیع 47 هزار تن نهاده‌های کشاورزی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، علی محسنی اظهار داشت: از آغاز سال جاری تاکنون بیش از 47 هزار و 459 تن انواع نهاده‌های کشاورزی در بین کشاورزان توزیع شده است.

وی تصریح کرد: این نهاده‌ها شامل 46 هزار و 58 تن انواع کودهای شیمیایی ازته، سوپر فسفات تریپل، سولفات پتاسیم، یک هزار و 400 تن انواع بذور زراعی گندم و شلتوک برنج و یک تن سم حشره‌کش برای بخش کشاورزی استان تأمین شد.

محسنی متذکر شد: از این میزان تاکنون 23 هزار و 474 تن انواع کودهای شیمیایی، 400 تن بذر شلتوک و یک تن سم توزیع و 22 هزار و 583 تن کود برای مصارف زراعی و باغی استان ذخیره‌سازی شده است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران با بیان اینکه در حال حاضر فرآیند تهیه و تأمین بذور مورد نیاز استان برای سال زراعی 94-93 در این مدیریت آغاز شد، گفت: براساس برنامه ابلاغی در سال جاری مقدار 3 هزار و 351 تن بذر در استان تأمین و توزیع می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: این کار در حال حاضر در مرحله خرید بذر از پیمانکاران قرار دارد.

وی با اشاره به خدمات حمایتی کشور در این راستا، از تأمین و توزیع بیش از 80 هزار تن انواع نهاده‌های کشاورزی در سال گذشته در استان خبر داد و افزود: پیش‌بینی می‌شود این مقدار در سال جاری به بیش از 140 هزار تن برسد.