سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

توزیع 380 هزار نهال رایگان منابع طبیعی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

توزیع 380 هزار نهال رایگان منابع طبیعی در مازندران

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری مازندران - ساری گفت: توزیع 380 هزار اصله نهال رایگان بین مردم و دستگاهای دولتی ،شهرداری ها ، شرکت شهرک های صنعتی ، واحد های تولیدی و صنعتی بخش خصوصی از دی ماه آغاز و تا پایان امسال ادامه دارد.

توزیع 380 هزار نهال رایگان منابع طبیعی در مازندران

ستار بابایی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه زمان کاشت نهال انواع درخت از دی ماه تا پایان اسفند ماه است، افزود: نهال های رایگان از گونه های سوزنی برگ و پهن برگ است.
وی با اشاره به اینکه منابع طبیعی بر فرایند کاشت نهال های واگذار شده نیز نظارت می کند، ادامه داد: فرهنگ غرس کردن نهال هر ساله در حال تقویت است و استقبال مردمی در گرفتن نهال رایگان نیز خوب است.
بابایی با اشاره به اینکه از پانزدهم تا بیست و دوم اسفندماه هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است ، اظهار داشت: در این هفته علاه بر زنگ طبیعت در آموزش و پرورش ، نهالکاری با همکاری شبکه زیست محیطی سازمان های مردم نهاد استان انجام می شود.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران - ساری نشست علمی با مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی ، قضات ، نیروی انتظامی ، یگان حفاظت و ثبت اسناد استان را از دیگر برنامه های این هفته منابع طبیعی برشمرد.
یک میلیون و 691 هکتار برابر با 70 درصد مساحت استان مازندران را عرصه های طبیعی تشکیل می دهد.
از مجموع مساحت عرصه های طبیعی استان یک میلیون 187 هزار هکتار زیر پوشش منطقه ساری است که 794 هزار هکتار آن جنگل، 387هزار هکتار مرتع و پنج هزار و 500 هکتار هم پارک های جنگلی است.