جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

توزیع 30 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در چالوس - نمایش محتوای خبر

 

 

توزیع 30 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در چالوس

رئیس صندوق کارآفرینی امید شهرستان چالوس از توزیع 30 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در این شهرستان خبر داد و گفت: 204 فقره پرونده در این راستا تشکیل شده است.

توزیع 30 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در چالوس

افراسیاب سلطانی‌ناصری امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان چالوس اظهار کرد: 30 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال شامل خوداشتغالی، کارفرمایی، برندها و پشتیبان در این شهرستان توزیع شد.

وی درباره پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج از طریق صندوق کارآفرینی امید چالوس افزود: پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج دانشجویی با امضای تفاهم‌نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی و قرض‌الحسنه ازدواج ایثارگران در مجموع به‌مبلغ 11 میلیارد و 350 میلیون ریال در قالب 341 فقره تاکنون از دیگر پرداختی‌های این صندوق بود.

رئیس صندوق کارآفرین امید شهرستان چالوس با اشاره به اعطای تسهیلات اشتغال از محل سپرده‌های وجوه مردمی طرح امید، خاطر‌نشان کرد: در این طرح 131 فقره پرونده از سوی متقاضیان با ارائه مدرک فنی‌وحرفه‌ای و جواز کسب از تسهیلاتی به مبلغ  12 میلیارد ریال برخوردار شدند.

وی با مقایسه وضعیت پرداخت تسهیلات از سوی این صندوق از گذشته تاکنون، بیان کرد: با توجه به اینکه سال‌های قبل پرداخت تسهیلات صندوق به‌صورت خوداشتغالی بود که ریسک بالای این‌ تسهیلات به‌علت عدم لحاظ بازار به عنوان رکن اصلی تولید و کسب و کار مشهود بود.

سلطانی‌ناصری رویکرد جدید صندوق کار آفرینی امید را به‌عنوان حامی کسب و کار خرد و کوچک عنوان کرد و افزود: این صندوق در مواردی مانند پرداخت تسهیلات اشتغال خانگی، روستایی، کارفرمایی، پشتیبان، و حمایت از برندهای داخلی در حال ارائه خدمت به شهروندان است.

وی بازار‌محوری با حمایت از تولید شبکه‌های حمل و نقل را از مهم‌ترین برنامه‌های صندوق کارآفرینی امید عنوان کرد و ادامه داد: در این صندوق شبکه‌های توزیع، فروش و خدمات پس از فروش که در آن سبد مشاغل منطقه‌ای که دارای اولویت و مزیت رقابتی هستند مورد حمایت قرار می‌گیرد.

این مسئول با بیان اینکه سقف تسهیلات مشاغل خانگی 10 میلیون ریال است، اظهار کرد: سقف تسهیلات خوداشتغالی 300 میلیون ریال بوده و سقف تسهیلات پشتیبان کارفرمایی و برندها در حال حاضر در سطح شهرستان تا یک میلیارد ریال و تسهیلات سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی 500 میلیون ریال است.

وی نرخ کارمزد تسهیلات را چهار درصد بیان کرد و با اشاره به شیوه دریافت تسهیلات از صندوق کارآفرینی امید، تصریح کرد: مراجعه حضوری به شعبه صندوق کارآفرینی امید، شناسایی طرح‌های بازار‌محور و دارای توجیه اقتصادی توسط همکاران شعبه در بررسی‌های میدانی، معرفی طرح‌ها توسط نهادها و دستگاه‌های اجرایی در کارگروه اشتغال شهرستان از جمله راه‌کارهای دریافت تسهیلات در این صندوق محسوب می‌شود.

سلطانی‌ناصری در پایان با اشاره به تعامل دستگاه‌هایی مانند فرمانداری، اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی در زمینه اعطای تسهیلات به متقاضیان گفت: صندوق کارآفرینی امید با انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی با دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف از جمله دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری و استانداری، میراث فرهنگی و گردشگری، جهاد کشاورزی، کمیته امداد امام‌ (ره)، بهزیستی، راهداری، حمل و نقل و پایانه‌ها و اداره صنعت، معدن و تجارت و درخواست‌های خارج از تفاهم‌نامه با بررسی اولیه طرح و انطباق با سیاست‌های خود اقدام به پرداخت تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط می‌کند.