جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

توزیع 20 تن شیر رایگان در شهرهای آمل و ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

توزیع 20 تن شیر رایگان در شهرهای آمل و ساری

توزیع 20 تن شیر رایگان عصر امروز به‌مناسبت فرا رسیدن اول ژوئن روز جهانی شیر در شهرهای آمل و ساری آغاز شد.

توزیع 20 تن شیر رایگان در شهرهای آمل و ساری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، توزیع 20 تن شیر به‌مناسبت فرا رسیدن اول ژوئن روز جهانی شیر در شهرهای آمل و ساری آغاز شد.

این مراسم برای نخستین‌بار در مازندران انجام می‌شود که در آن واحدهای تولیدی و لبنی دوشه هراز، گلا، کاله، صالح، پاکسار، بهارستان، مازندشیر، چوپان آستانه و دوشینه مشارکت دارند.

رئیس انجمن صنایع غذایی و همگن دارویی مازندران در حاشیه برگزاری توزیع شیر در استان در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: فرهنگ مصرف شیر در جامعه باید تبلیغ و ترویج شود زیرا شیر نقش زیادی در سلامت افراد ایفا کرده و این توزیع به‌صورت رایگان انجام می‌شود.

اسماعیل خاتمی‌مقدم با اشاره به اینکه شیرهای پلاستیکی، پاکتی و لیوانی در پارک‌ ملل، شمس میدان معلم در شهرستان ساری توزیع می‌شود، ادامه داد: این توزیع در میدان قائم و پارک دهکده طلایی، سه راه نور، ابتدای خیابان محمودآباد و میدان شمع در شهرستان آمل در حال انجام است.

وی یادآور شد: متوسط مصرف سرانه شیر در جهان 150 کیلوگرم است که این میزان در کشور به زیر 70 کیلوگرم رسیده و برای مازندران نیز سرانه مصرف حدود 80 کیلوگرم است.

خاتمی‌مقدم با اعلام میزان سرانه تولید شیر و لبنیات در مازندران حدود 255 کیلوگرم است، اظهار کرد: هم‌اکنون از بین 35 کارخانه لبنیات مازندران، 18 کارخانه فعالیت دارند و ظرفیت اسمی تولید در هر کارخانه تبدیل 3 هزار و 800 تن شیر به محصولات لبنی است.

وی با اعلام اینکه با تولید سالانه 700 هزار تن شیر خام، مازندران رتبه دوم کشور را در اختیار دارد، بیان کرد: در این بین 70 درصد شیر در واحدهای سنتی و روستایی تولید و عرضه می‌شود.