رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

توزیع 170 هزار واحد خون در مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

توزیع 170 هزار واحد خون در مازندران

توزیع 170 هزار واحد خون در مازندران


مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: بیش از 170 هزار واحد خون و فرآورده‌های خونی بین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مازندران در 10 ماه گذشته توزیع شده است.

توزیع 170 هزار واحد خون در مازندران

 اسماعیل پوریانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری با بیان اینکه طی 10 ماه امسال 134 هزار و 100 نفر به پایگاه های انتقال خون مازندران مراجعه کردند، اظهار داشت: از این تعداد 111 هزار و 475 نفر موفق به اهدای خون شده‌اند.

مدیرکل انتقال خون مازندران با بیان اینکه از میان اهداکنندگان 19 هزار و 295 نفر بار اولی، 28 هزار و 176 باسابقه و 64 هزار نفر اهدا کننده مستمر بودند، افزود: از میان اهدا کنندگان خون 3 هزار و 474 نفر بانوان بودند.

وی با تاکید بر ضرورت حضور بانوان در پایگاه‌های انتقال خون گفت: حضور پررنگ‌تر بانوان در پایگاه‌های انتقال خون مورد تاکید است با توجه به اینکه نیمی از جمعیت جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند انتظار داریم بانوان حضور بیشتری داشته باشند.

مدیرکل انتقال خون مازندران در این زمینه ادامه داد: اغلب بانوان تصور می‌کنند دچار بیماری کم‌خونی هستند در حالی‌ که با توجه به انجام معاینات و آزمایش‌های مختلف از بیماری خود آگاه می‌شوند و نباید در این باره نگران باشند.

این مسئول با اشاره به آمار بالای مصرف خون و وجود بیش از 4 هزار بیمار خاص (تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی و سرطانی) در مازندران، از مردم استان خواست در این کار خداپسندانه حضور فعال داشته باشند و با توجه سرد شدن هوا اهدای خون را به زمان خاصی موکول نکنند.

پوریانی با بیان اینکه در سال‌جاری تاکنون بیش از 170 هزار واحد خون و فرآورده‌های خونی بین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مازندران توزیع شد، اذعان داشت: درحال حاضر هیچ کمبود خونی وجود ندارد ولی با توجه به آمار بالای مصرف و سرمای هوا اهداکنندگان خود حضور مستمری در پایگاه‌های انتقال خون داشته باشند.