جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

توزیع 1200 بسته غذایی بین نیازمندان در بابل - نمایش محتوای خبر

 

 

توزیع 1200 بسته غذایی بین نیازمندان در بابل

به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، علیرضا پورعباسی صبح امروز در حاشیه مراسم طرح فرشته رحمت در سالن اجتماعات هلال احمر بابل در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تهیه بسته‌های غذایی، پوشاک و کمک درمانی به نیازمندان از محل کمک‌های خیران بوده و هلال احمر تنها واسطه کار خیر است.

وی با اشاره به اینکه 10 پایگاه داوطلبان در سطح شهرستان مشغول فعالیت و دریافت کمک‌های مردمی هستند، گفت: بسته‌های توزیع شده بین نیازمندان شامل، برنج، قند، شکر، چای، سویا، ماکارونی، ربع گوجه، روغن مایع، یک قوطی کنسرو لوبیا و یک بسته شکلات بوده که میانگین قیمت هر بسته 40 هزار تومان است.

پورعباسی تصریح کرد: وظیفه هلال احمر امداد و نجات در حوادث طبیعی، غیرمترقبه و جاده‌ای است و این اقدامات وظیفه دستگاه‌های حمایتگر چون کمیته امداد و بهزیستی است ولی به دلیل مراجعات زیاد افراد نیازمند، این اقدامات به کمک خیران در هلال احمر نیز انجام می‌شود.

وی ضمن تقدیر از همکاری خیران و داوطلبان جمعیت هلال احمر در راستای رفع نیاز نیازمندان گفت: در این طرح یک‌هزار و 200 خانواده از این بسته‌ها بهره‌مند می‌شوند که بیشتر آنها از خانواده‌های زندانیان، نیازمندان وابسته به نهادها، مراکز و موسسات خیریه هستند.

این مسئول با اشاره به اقدامات هلال احمر بابل در ایام نوروز بیان داشت: در سه مسیر ورودی شهرستان بابل، آمل به بابل، قائمشهر به بابل، امیرکلا به بابل جایگاه راهنمایی مسافران نوروزی، یک پایگاه جوانان، یک پایگاه شبانه‌روزی و یک اکیپ دو نفره موتوری مجهز به وسایل امدادگری مستقر می‌شوند.

دبیر کارگروه امداد و نجات شهرستان بابل گفت: بر اساس ابلاغیه استانی به تمام جمعیت هلال احمر استان تعطیلات نوروزی از 20/12/92 لغایت 16/1/93 برای تمام کارکنان هلال احمر استان لغو شده و همه در آماده باش به سر برند.

این مسئول افزود: برای نخستین‌بار بسته نارنج شامل آب نارنج به همراه پوستر بین مسافران نوروزی توزیع می‌شود.

پورعباسی بیان داشت: قرار است تفاهمنامه‌ای با شورا و شهرداری منعقد شود تا بر اساس آن از داوطلبان هلال احمر در طرح‌های اجرایی چون درختکاری، پاکسازی محیط، بازدید از خانه سالمندان و کلیه امورات بشردوستانه استفاده شود.