جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

توزیع مواد مخدربا هدف ضربه زدن به بنیان خانواده ها انجام می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

توزیع مواد مخدربا هدف ضربه زدن به بنیان خانواده ها انجام می شود

سردار ˈ مسعود جعفری نسب ˈ روز دوشنبه در جلسه نقد و بررسی اقدامات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در حوزه مقابله با عرضه که با حضور دانشجویان و اساتید دانشگاه مازندران در بابلسر برگزار شد ، افزود : حدود 80 درصد از عوامل مصرف و توزیع مواد مخدر بین 15 تا 32 سال سن دارند.

وی ادامه داد : باید با برنامه ریزی و انجام کارهای فرهنگی از حضور جوانان در مسیر استفاده از مواد مخدر که بنیان بسیاری از خانواده ها را سست کرده و به عنوان یک معضل و تهدیدی بزرگ مطرح است ، جلوگیری کنیم.

رییس دانشگاه مازندران نیز در این نشست گفت : بحران اجتماعی از بزرگ ترین بحران های هزاره سوم در جهان است که دو موضوع محیط زیست و مواد مخدر از جمله مهم ترین موارد این بحران به حساب می آیند.

دکتر ˈ احمد احمدپور ˈ افزود : در جنگ سخت ، ابزار مشخص است اما در جنگ نرم نه تنها ابزار مشخص نیست بلکه اهداف و تاکتیک ها نیز متفاوت است و هم اکنون یکی از ابزارها و تاکتیک های دشمن در جنگ نرم با کشورمان گرایش قشر جوان، به سمت مواد مخدر است.

وی ادامه داد : یکی از عوامل اصلی بزهکاری ها در جامعه مواد مخدر است به طوری که طبق آمارها 25 درصد از قتل های عمد، 55 درصد از طلاق ها، 23 درصد از خشونت ها و 30 درصد از کودک آزاری ها و همسر آزاری ها توسط افرادی انجام شده است که به مواد مخدر اعتیاد داشته اند.

رییس دانشگاه مازندران اظهار داشت : همکاران ما در دانشکده های مختلف دانشگاه مازندران در زمینه مبارزه با مواد مخدر مقالات مختلفی را به چاپ رسانده اند و این ظرفیت در دانشگاه ما وجود دارد که با همکاری این دانشگاه با سایر بخش های استان، راه حل های علمی مبارزه با مشکلات و معضلات اجتماعی بررسی و رفع شود.